Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Kračúnovciach sú po jeseni spokojní, no dva treťoligové sezóny vraj stačili

Sportnet|Publikované 12. nov 2002 o 23:00

Kračúnovce Počas uplynulej nedele mali vybehnúť posledný krát v tomto kalendárnom roku na štvrtoligové trávniky účastníci súťaží riadených

Východoslovenským futbalovým zväzom. Na programe boli tradičné predohrávky prvého jarného kola, čiže šestnásteho. Príroda to však zariadila tak, že počasie, ktoré prevláda v tunajších zemepisných šírkach už niekoľko dní rozlúčke s koženou nepraje. Kompetentní na VsFZ tak rozhodli o zrušení pôvodne plánovanej šestnástej rundy. S týmto krokom súhlasí aj prezident momentálne tretieho najúspešnejšieho celku severnej skupiny TJ Tatran Girex Kračúnovce, František Mašlej. "Trochu nás to mrzí, no na druhej strane sme radi, že zvíťazil zdravý rozum. Bolo totiž naozaj na zváženie, či sa na takých terénoch a navyše v nepríjemnom chlade, oplatí hrať futbal pre radosť. Naše ihrisko bolo síce počas týždňa v akom takom uspokojivom stave, no s pribúdajúcimi dňami sa o jeho regulárnosti už hovoriť nedalo. No a bolo treba vziať do úvahy, že ešte ho čakal prípadný dorastenecký predzápas," hovorí F. Mašlej.

Tohoročná ligová súťaž sa tak stala minulosťou, poďme sa teda však baviť o príjemnejších veciach. Pohľad na aktuálnu tabuľku vás isto teší... "To áno, po jeseni sme skončili tretí. Snažili sme sa hrať futbal pre oko diváka, či už doma, ale aj vonku. Ak môžem uviesť niektoré konkrétne stretnutia, spomeniem derby s Giraltovcami, ktoré sa skončilo nerozhodne 2:2, no malo svoju úroveň. Naši diváci odchádzali nadmieru spokojní aj po dueli s Vysokými Tatrami, v ňom sme prehrávali už 1:4, no chlapci zabojovali a dokázali nakoniec vydrieť víťazstvo 6:5. Hrajúci tréner Jozef Harčarik kládol v zápasoch dôraz na kolektívne poňatie hry, opierajúc sa o výkony niektorých individualít, či už predstopéra Goča, v strede poľa Hrabeka s Pavlom Mašlejom, v útoku zasa na zakončovateľov Bartu s Palkom. Zvlášť prvému menovanému to v jesenných majstrákoch išlo, keď vsietil až 23 gólov. Mužstvu sa teda darilo v ofenzíve, no na druhej strane pomerne dosť aj inkasovalo. V zime chceme na tomto nedostatku popracovať, zabudovať do zostavy vhodné typy hráčov, pretože jar bude dozaista náročnejšia než bola jeseň".

Máme tomu teda rozumieť tak, že sa obzeráte po posilách a vzhľadom na postavenie v štvrtoligovom pelotóne pomýšľate na prvenstvo v súťaži? "To nie. My už roky čerpáme predovšetkým z vlastnej liahne a chceme v tom pokračovať aj naďalej. No a čo sa týka druhej otázky, v tretej lige sme pôsobili v dvoch sezónach, je finančne dosť náročná, takže asi sa do nej nepohrnieme, skôr sa uspokojíme s dôstojnou rolou v tejto súťaži," povedal na záver rozprávania F. Mašlej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.