Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V košickom derby boli obaja kapitáni s bodom spokojní

Sportnet|Publikované 9. jún 2014 o 00:00

Horúce letné počasie malo obrovský vplyv na úroveň treťoligového derby dvoch košických tímov.

KOŠICE.

Rezerve MFK i Lokomotíve išlo o dôležité body, ktoré im zaručia druholigovú vstupenku.

„Práve to veľké teplo bolo príčinou toho, že zápas nemal vysoké tempo. Museli sme šetriť sily, aby mám nedajbože nechýbali v závere duelu,“ vysvetľoval kapitán MFK Jozef Skvašík.

„Nám k istote chyboval bod, preto sme nehrali bezhlavo dopredu, ale vychádzali sme z pevnej defenzívy. Lokomotíva si síce vytvorila snáď o jednu šancu viac, než my, no ani tie nemali punc vyložených. Každé derby je náročné a také bolo i toto. V podstate sa všetci poznáme, niet príliš čím prekvapiť, a tak bolo dôležité neurobiť fatálnu chybu. Nechceli sme to nechávať na posledné kolo a hlavná úloha bola vykopať si postup a vyhnúť sa nervom na záver,“ dokončil svoje vyznanie 22–ročný žolík z áčka, ktorý tomuto súboju obetoval aj časť dovolenky.

„Tak je. Nešiel som prakticky nikam, chcel som byť blízko svojej rodiny. I mama sa vrátila z Rakúska a tešili sme sa navzájom zo spoločne prežitých chvíľ,“ prezradil zo svojho súkromia Skvašo, ako ho všetci v klube volajú.

Kapitán bielo–modrých Adam Kavka taktiež netajil spokojnosť s bodovým úlovkom. „Rozkaz znel - neprehrať a udržať si postupové tromfy vo vlastných rukách,“ priznal v úvode rozhovoru taktiež 22–ročný stopér.

Trochu sa zháčil, keď sme mu prezradili konečný stav z Bardejovskej Novej Vsi, kde priamy konkurent v boli o postup Trebišov získal plný počet bodov.

„No, bude to ťažké, avšak všetci dúfame, že víťazstvo v poslednom zápase s Humenným na našom ihrisku bude postačujúce na priamy vstup do druholigovej spoločnosti. Záver súťaže sa nám zatiaľ javí úspešne, takže to treba rovnako aj dokončiť. Pre náš mladý tím by to bola poriadna vzpruha. K obmene kádra sme po odchode legionárov boli nepriamo prinútení, ale ukázalo sa, že i to zlé je niekedy na niečo dobré. Mladí chlapci potvrdili, že to s nimi v klube robia dobre, chytili sa víťazstvom v poslednej minúte v Prešove a odvtedy si počínajú naozaj slušne. Snáď na nich nespadne deka v poslednom a možno rozhodujúcom súboji,“ povzbudivo sa vyjadril na záver tiež nie nejaký skúsený matador, ale riadne ostrý zadák Lokomotívy Adam Kavka.

Súvisiace články