Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

V Košiciach veľa prekvapení, Mečíř chváli Kližana a Červenáka

SITA|Publikované 13. jún 2007 o 13:30

KOŠICE 13. júna (SITA) - Tenisový challengerový turnaj Steelers Cup v Košiciach (dotácia 21 250 eur, antuka) zatiaľ priniesol viac prekvapení, než očakávaných výsledkov. Prvé kolo sa Na Aničke stalo "pohrebiskom" ...

KOŠICE 13. júna (SITA) - Tenisový challengerový turnaj Steelers Cup v Košiciach (dotácia 21 250 eur, antuka) zatiaľ priniesol viac prekvapení, než očakávaných výsledkov. Prvé kolo sa Na Aničke stalo "pohrebiskom" piatich hráčov z nasadenej osmičky. S Košicami sa rozlúčila jednotka - Čech Jiří Novák, trojka Francúz Thierry Ascione, päťka Faruch Dustov z Uzbekistanu, šestka Bohdan Ulihrach a tiež osmička, ďalší český tenista Ivo Minář. Zaujímavé je, že až na Minářa ostatní vypadli vo dvojsetových zápasoch.

Z pätice mladých Slovákov zostalo v súťaži len duo talentovaných mladíkov Martin Kližan a Pavol Červenák. Kližan mal o niečo ľahšiu cestu do 2. kola, keď po víťazstve 6:4 v prvom sete, jeho španielsky súper Hector Ruiz-Cadeňas zápas skrečoval. Červenák odohral výborný duel proti nasadenej päťke Dustovovi, ktorého zdolal v 7:6 (6), 7:5. Potešilo to aj riaditeľa turnaja Miloslava Mečířa. "Pavol ukázal skvelý tenis. Výborne servoval a pohyboval sa po základnej čiare. Zápasy 1. kola sú vždy nepríjemné. Pavol však dokázal, že je veľký bojovník,” povedal na adresu Červenáka, ktorý už reprezentoval aj v Davis Cupe, kapitán M. Mečíř. Víťaz juniorského Roland Garros z vlaňajška Martin Kližan tiež potešil slovenských fanúšikov. "Hral dobre, ukázal zopár skvelých úderov. Vidieť, že jeho hra sa stále stupňuje. Sledujeme ho, lebo je kandidátom do daviscupového tímu,” poznamenal M. Mečíř. Ďalšia trojica Slovákov - kvalifikant Marek Semjan a hráči s voľnou kartou Martin Durdík a Miloslav Mečíř ml. už nefigurujú v pavúku hlavnej súťaže.

Steelers Cup vyvrcholí v sobotu finálovými stretnutiami vo dvojhre a štvorhre od 14.00 h. Takisto sa vyhodnotí aj zbierka na dialyzačný prístroj pre Detskú nemocnicu v Košiciach.

Z dražieb súvisiacich s charitatívnymi sprievodnými akciami a zo vstupného, ktoré je dobrovoľné, zatiaľ putuje na toto konto 65 000 Sk. “Po prvom sete finálovej dvojhry sa za prítomnosti notára otvorí škatuľa a oficiálne vyhodnotíme zbierku. Dovtedy môžu diváci prispievať na dobrú vec,” dodal šéf organizačného výboru Branislav Stankovič.


Súvisiace články