Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

V Košiciach už jasne dominovali Prešovčania

Sportnet|Publikované 2. máj 2014 o 00:00

Obhajca majstrovského titulu Tatran Prešov vyhral na pôde 1. MHK Košice výrazným, sedemnásťgólovým rozdielom.

Semifinálová séria play– off hádzanárov pokračovala druhým kolom.

KOŠICE. Prešov vedie v sérii (hranej na tri výhry) na zápasy 2:0. Prešovčania sa netaja, že rozhodnúť o definitívnom postupe hodlajú v treťom stretnutí. To sa odohrá v TATRAN handball arene v nedeľu od 18. hodiny.

Z Košíc do Záhrebu a Brestu

Druhý zápas semifinálovej play– off série bol jednoznačnou záležitosťou Prešovčanov. Tatran s výnimkou zraneného D. Kroka nastúpil v najsilnejšom zložení. Hostia už v polovici prvého polčasu viedli o deväť gólov.

Už vtedy sa v podstate rozhodlo o víťazovi. Košice, po prestávke už bez zraneného R. Pekára, na rozbehnutého favorita, v radoch ktorého sa na ihrisko dostali všetci hráči z lavičky, nestačili. Jediným prešovským hráčom, ktorý odohral zápas bez striedania, bol brankár J. Krupa.

Päťdesiat minút si na ihrisku odkrútil autor štyroch gólov Oliver Rábek, ktorý bezprostredne po stretnutí v Košiciach s R. Antlom, D. Kristopansom a A. Petrom cestovali do Záhrebu a odtiaľ do bieloruského Brestu, kde dnes nastúpia vo výbere hráčov SEHA GSS ligy 2013/2014 v zápase proti HC Meškov Brest.

„Nik z nás do Bieloruska nominovaných sa v Košiciach nešetril. Ja som si zahral ozaj schuti a myslím, že aj ostatní chlapci,“ vravel po košickom stretnutí O. Rábek.

„Zápas to bol z našej strany ozaj dobrý. V prvom semifinále sme robili príliš veľa chýb v obrane. Menej sme si pomáhali ako v druhom. Skrátka, minulú sobotu sme nemali svoj deň. V Košiciach to bolo už niečo celkom iné, uvoľnenejšie, strelecky efektívnejšie. Základ sme položili v úvode a potom to už gólovo nabaľovali. Konečný výsledok hovorí jasnou rečou.“

Rozhodne sa pozajtra v THA?

V nedeľu sa hrá v Prešove tretí zápas semifinále play–off. Všetko nasvedčuje, že obhajca titulu ukončí už v ňom.

Chýbať by v tomto dueli nemala ani štvorica hráčov Tatrana, ktorá šla z Košíc autom do Záhrebu a včera ráno odtiaľ letecky do Brestu. Tou istou trasou sa má výprava výberu SEHA GSS ligy po dnešnom podvečernom stretnutí vracať späť. Práve kvôli tomu, aby Antl, Kristopans, Petro i Rábek, mohli pozajtra hrať, zápas s Košicami sa hrá v THA v nedeľu od osemnástej hodiny.

„Nominácia na takej vysokej úrovni je v mojom prípade premiérová,“ prezradil O. Rábek. „Na nejakých turnajoch, to ešte v drese Nových Zámkov, som bol vybraný do All stars. Byť však vo výbere takej prestížnej súťaže, akou SEHA GSS liga je, tak to si už aj ja veľmi vážim. Iste, zase sa nacestujem hore–dole. Hrať však v takej spoločnosti hráčov, ktorí sú v nominácii na zápas v Bielorusku, to zato určite stojí. Dúfam, že domov šťastne pricestujeme a všetci štyria sa zaslúžime v nedeľu o to, aby Tatran v najkratšom možnom termíne postúpil do finále slovenskej extraligy.“

Fakty

1. MHK Košice – Tatran Prešov 24:41 (10:22) – stav série 0:2

Zostavy a góly: 1.MHK: Blicha, Cibere – Kollár, Šiška, Melnyk 2/1, Pecha 3, Hriňák 1, Fuňak 3, Schmer 4, Pekár 1, Muller 5, Ľoch 1, Drobňák 4. Tatran: Krupa, Verkič – Rábek 4, Hrstka 5/2, Mi. Urban, Kristopans 4, Sadovyi, Radčenko 3, Tumidalský 4, T. Urban 3, Číp 6, Guzy, Pejovič 2, Krzysztofik, Antl 8/2, Petro 2. Pokutové hody: 3/1 – 4/4. Vyúčení: 1:2. Rozhodovali: Cibere a Richvalský. Divákov: 300.

leš

Súvisiace články