Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V Košiciach sa zrodilo prekvapenie, oceliari prehrali so Žilinou

(Autor: SITA/Jozef Jarošík)
Sportnet|Publikované 7. feb 2016 o 18:19

Domáci sa v závere pokúsili aj o hru so šiestimi hráčmi, ale márne. Prehrali 2:3.

KOŠICE. Hráči úradujúceho majstra HC Košice prekvapujúco prehrali v nedeľňajšom stretnutí 46. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže na domácom ľade s MsHK DOXXbet Žilina 2:3.

Víťazná séria hokejistov HC Košice sa v Tipsport Lige skončila na čísle štrnásť.

Priebeh stretnutia

Domáci boli v pozícii favorita zápasu a potvrdili to už na začiatku zápasu.

V 3. minúte si ešte brankár hostí Tomek poradil s dorážkou Dudáša, no o dve minúty neskôr už inkasoval. Po nedorozumení žilinských hráčov sa do samostatného úniku dostal Hrnka a blafákom otvoril skóre.

Aj ďalšie minúty patrili domácim a aj vďaka štyrom presilovkám Košičanov sa v úvodnej tretine hralo najmä pred Tomekom. Ten viackrát podržal svoj tím a v 18. minúte mal aj šťastie pri nepresnej strele Suju.

O pár sekúnd neskôr hrali domáci presilovku o dvoch hráčov, v ktorej zvýšili svoj náskok. Strelu obrancu Deyla nešťastne tečoval jeden zo Žilinčanov a Tomek bol bezmocný - 2:0.

Aj v úvode druhej tretiny boli aktívnejší domáci, no Žilinčanov držal v hre výborný Tomek. Košičanom sa nedarilo streliť tretí gól a tak sa k slovu dostali hostia. V 29. minúte sa puk odrazil k Róbertovi Hunovi, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku, no Halász mu pokazil radosť efektným zákrokom.

Košický brankár si o pár sekúnd poradil aj so strelou Zaťka, ktorá bola iba piatym streleckým pokusom hostí. Hostia sa snažili o kontaktný gól a dočkali sa ho v 32. minúte.

Žilinčan Valášek ušiel po ľavom krídle Macejkovi a strelu útočníka hostí dorazil za Halászov chrbát Handlovský - 2:1.

Hostia vycítili šancu na vyrovnanie a tej sa chopili už o 29 sekúnd. Domáci obranca fauloval Konečného vo výbornej príležitosti, no ten si všetko vynahradil v nariadenom trestnom strieľaní - 2:2.

Šokovaní Košičania inkasovali v ďalšej minúte aj tretí gól. Handlovský posunul puk Stupkovi a na jeho strelu švihom bol Halász prikrátky - 2:3.

Až v 43. minúte hrali hostia prvú presilovku. O štvrtý gól sa snažil Richard Huna, ale individuálnu akciu nedoviedol do gólového konca.

Žilinčania cítili šancu na cenné body a tesný náskok urputne bránili. Vyrovnať mohol v 52. minúte Hrnka, spomedzi kruhov však nenamieril presne.

V 57. minúte Češík obišiel bránku a už sa zdalo, že pohodlne zakončí do jej odkrytej časti, no Tomek predviedol výborný zákrok a puk zachytil na bránkovej čiare.

Domáci sa v závere pokúsili aj o hru so šiestimi hráčmi, no výborne brániaci Žilinčania si už tesný náskok postrážili.

Povedali po zápase

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "V úvodnej tretine sme sa snažili hrať nátlakový hokej. To sa nám aj darilo, dvakrát sme sa presadili. Škoda, že sme nevyužili viac presilových hier. O osude zápasu rozhodla druhá tretina."

Milan Jančuška, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Víťazstvo u lídra poteší. Aj napriek tomu, že sme prehrávali 0:2, dokázali sme to zvládnuť a otočiť. Chýbali nám traja hráči základnej zostavy a v takých prípadoch sa stáva, že mužstvo sa zomkne. To sa aj potvrdilo. Zápas sme dokázali zvrátiť aj napriek tomu, že sme mali najmä v prvej tretine veľa oslabení."

Štatistika

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)

Góly: 6. Hrnka (Boltun, Dudáš), 20. Deyl (Šedivý, Bartánus) - 33. Handlovský (Valášek), 34. Konečný (tr. strieľ.), 35. Stupka (Handlovský, Ťavoda).

Rozhodovali: Štefik - Gajan, Smrek, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3342 divákov.

Zostavy:

Košice: Halász - Deyl, M. Dudáš, E. Šedivý, Macejko, P. Mikuš, Cebák, Hričina, Matúš Chovan - M. Bartánus, Suja, Tibor Varga - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Boltun, Češík, Hrnka - Šoltés, Bortňák, R. Lelkeš

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Makovský, Kurali, M. Leško, Mendrej - Š. Novotný, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, L. Handlovský - Drevenák, Dominik Rehák, Rogoň - Konečný, Drábek

tasr, sita

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po zápasoch nedeľňajšieho 46. kola

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.