Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V Košiciach opäť Euroliga

Bude to sviatok. Vlani videli Košičania aj Posillipo Neapol, teraz uvidia popredný srbský i grécky tím. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 11. aug 2009 o 22:00

Košice si zopakujú vodnopólovú euroligovú slávnosť z vlaňajška. Rovnako ako pred rokom budú organizátormi prvého kvalifikačného turnaja tejto najprestížnejšej klubovej súťaže starého kontinentu. Termín konania je 9. - 11. október.KOŠICE. Včerajší žreb Euroligy v srbskom Belehrade určil nášmu majstrovi ČH Hornets Košice nielen súperov v prvom kvalifikačnom turnaji, ale sršni sa zároveň dozvedeli, že o postup budú bojovať v domácom prostredí.

Vlani milión

"Dejiská jednotlivých skupín neboli určené vopred. Až včera sme sa teda dozvedeli, že turnaj usporiadame v domácom bazéne. Teší nás to. Vlani boli dobré ohlasy, preto sme si to chceli zopakovať," reagoval na včerajší žreb generálny manažér ČH Hornets Štefan Šmihuľa. Po skúsenostiach z vlaňajška už Košičania vedia, čo organizácia tohto podujatia so sebou nesie. Zhruba vyčísliť vedia aj čiastku, ktorú na to musia vyčleniť. "Minulý rok to pohltilo približne milión vtedajších slovenských korún, ale v tom je už zarátané všetko, vrátane bilbordov a ďalších promo záležitostí."

V skupine, ktorú uvidia Košice, sú okrem ČH Hornets srbský VK Niš, grécky Vouliagmeni NC, portugalské De Portinado a turecký Galatasaray Istanbul. "Silní budú určite Srbi a Gréci, aj keď v tejto chvíli bližšie informácie o ich kádroch nemám. Predpokladám, že aj Galatasaray bude mať svoju kvalitu. Outsiderom skupiny by mal byť portugalský účastník," zhodnotil Š. Šmihuľa. Postupovať by zrejme mali až štyri tímy.

Na rozbeh dobré

Tréner slovenského majstra Róbert Kaid je takisto spokojný, že turnaj sa bude konať doma, môžu rátať aj s podporou tunajších priaznivcov. Vlani bola tribúna na euroligovom turnaji nabitá, záujem sa dá predpokladať aj tento rok. Navyše, ani zloženie účastníkov nie je najhoršie, takže mužstvo má šancu atakovať najvrchnejšie priečky. Nad ich sily nemusí byť ani tretí tím srbskej ligy VK Niš. "Na rozbeh je to celkom dobrý žreb. Sme radi, že hráme v Košiciach," skonštatoval R. Kaid. Ten má momentálne stále v predsezónnom kempe viacero adeptov na miesto v kádri pre Euroligu. Kormidelník plánuje súpisku uzavrieť po turnajovom teste v posledný augustový víkend v Topoľčanoch.
ŽREB EUROLIGY

Prvé kvalifikačné kolo: Skupina A (Šibenik): VK Šibenik (Chorv.), Sintez Kazaň (Rus.), Olympic Nice (Franc.), LSTW Lodž (Poľ.). Skupina B (Marseille): Honved Budapešť (Maď.), CN Marseille (Franc.), ASC Duisburg (Nem.), WC Tirol Innsbruck (Rak.). Skupina C (Berlín): Brixia Leonessa Nuoto (Tal.), Spandau 04 Berlín (Nem.), CSM Frigoconstruct Oradea (Rum.), Rokawa Koper (Slovinsko), PVK Rabotnicki Skopje (Maced.). Skupina D (Košice): VK Niš (Srb.), Vouliagmeni NC (Gréc.), ČH Hornets Košice (SR), De Portinado (Port.), Galatasaray Istanbul (Tur.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.