Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Košiciach lietali finančné postihy, do Martina tréneri nevzali Ščibrana

Sportnet|Publikované 7. okt 2002 o 22:00

Košice - Pred včerajším stretnutím v Martine, ktorý hokejisti HC Košice vyhrali 4:3, bolo v kabíne dusno. Po piatkovom zahanbujúcom výkone a prehre

0:3 doma so Spišskou Novou Vsou pristúpilo vedenie HC podľa očakávania k sankciám.

"Jasné, že opatrenia sme prijali. Do Martina napríklad necestovali niektorí hráči, o menách rozhodli tréneri," vyjadril sa pre náš denník prezident HC Ľubomír Veme. Okrem toho, že obrancu Patrika Ščibrana do Martina nevzali, lietali v košickej kabíne aj finančné postihy. "Poskytujeme hráčom dobré podmienky, staré záležitosti majú vyplatené, peniaze dostávajú pravidelne a načas. Nie sú teda pravdou reči, že hrajú tak preto, lebo nemajú prostriedky. My im ich poskytujeme a očakávame za to od nich plné nasadenie a v tomto zápase to tak absolútne nebolo. Také niečo sa nemôže opakovať. Iste, že nie vždy musí byť forma a nie sme naivní, žeby sme požadovali nejaké dvadsaťzápasové šnúry bez prehry. Skúsení bývalí hokejisti mi však potvrdili, že Spišská Nová Ves sa dá poraziť hoci len samotnou bojovnosťou, hoci by aj nikomu nič nevychádzalo." Prezident košického klubu finančné čiastky konkretizovať nechcel, rovnako tak nešpecifikoval, či potrestali celé mužstvo, alebo len niektoré individuality. "Nemá zmysel tieto záležitosti rozoberať. Celé mužstvo nehralo proti Spišskej nič, každý, kto na štadióne bol, to musel vidieť. Finančné postihy však špecifikovať nebudem. Podstatné je, že sme vyjadrili svoj názor a očakávali sme zmenu prístupu hráčov. K tomu v stretnutí v Martine aj došlo," dodal Ľ. Veme.

"Ščibran nemal formu, takže sme mu aj takýmto spôsobom chceli pomôcť, aby si trošku oddýchol," vysvetlil príčinu absencie tohto obrancu v zápase v Martine tréner HC Róbert Spišák. Nehral však ani Ščibranov spoluhráč z tretej obrannej dvojice Michal Segľa. "Segľa sa necítil dobre, takže sme sa rozhodli, že ho nepostavíme," dodal R. Spišák.

Jeho zverenci prehrávali v nedeľu v Martine už 0:3 a v tých chvíľach mu spolu s kolegom Milanom Jančuškom určite nebolo ľahko. Po dvoch zbabraných súbojoch v Poprade a doma proti Spišskej totiž potrebovali Košičania nutne bodovať. "Na chlapcoch sa prejavila určitá zviazanosť a kŕčovitosť, pretože hrali pod tlakom, ktorý si privodili sami poslednými výkonmi. Bolo vidieť, že veľmi chcú, ale neboli vo svojej koži. Kontaktný Kledrowetzov gól na 2:3 ich však katapultoval opäť hore a odvtedy sme boli lepším mužstvom. Otočili sme veľmi nepriaznivý vývoj, čo ukazuje, že psychická odolnosť mužstva je dobrá." Možno za iných okolností by sa Košičania za stavu 0:3 na ľade súpera už zmierili s prehrou, ale teraz si to nemohli dovoliť, a tak bojovali ďalej. "Je to možné. Nespokojnosť divákov v zápase so Spišskou hráčov vyburcovala, vedeli, že to musia odčiniť. Víťazstvo z Martina teraz musíme potvrdiť v ďalších zápasoch. Som však pevne presvedčený, že z najhoršieho sme vonku."

Do útoku zavelili v Martine obrancovia. Hoci v doterajších 11 kolách nestrelil žiaden z nich ani jediný gól, teraz sa postarali hneď o tri (Vorobel, Kledrowetz, Nádašdi). Paradoxne, práve v období, keď sa košickému tímu strelecky nedarí. "Na góly od bekov sme dlho čakali. Málo sme strieľali, veľa špekulovali a otáľali. V tú najvhodnejšiu chvíľu sa prejavili, vyrovnali na 3:3 a potom Ihnačák štvrtým gólom priamo z buly rozhodol o našom víťazstve."

Už dnes sa Košičania predstavia doma, na svvojom ľade privítajú silný Zvolen. Ten má čo východniarom oplácať, pretože HC na jeho štadióne zvíťazil v 3. kole vysoko 5:0. "Dúfajme, že zvrat z martinskeho zápasu bude mať pozitívny účinok. Zvolen je stále silný mančaft. Naše víťazstvo 5:0 na jeho ľade je pekné, podali sme tam náš najkvalitnejší výkon, ale každý zápas je iný. Musíme byť veľmi pozorní, ale v každom prípade chceme odčiniť posledný domáci neúspech. Chceme hrať dobre, pre diváka a vyhrať. Verím, že nastúpime s dobrým prístupom a keď budeme maximálne koncentrovaný, súpera môžeme zdolať," vyjadril pred dnešným duelom odhodlanie R. Spišák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.