Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Košiciach budú hľadať náhradu za Látala do Vianoc

SITA|Publikované 1. dec 2014 o 17:05

Prezident MFK Košice Blažej Podolák priznal finančné problémy v klube, ale tie vraj boli aj v minulosti.

KOŠICE. Emotívna reakcia trénera MFK Košice Radoslava Látala bezprostredne po poslednom domácom jesennom zápase s Ružomberkom (2:1) naozaj znamená koniec tohto trénera v košickom klube.

Bývalý československý a český reprezentant spoločne so svojím asistentom Jiřím Nečekom sa po stretnutí s prezidentom MFK Košice Blažejom Podolákom dohodli na akceptovaní výpovede k 31. decembru 2014.

"Ešte sme sa nezaoberali trénerskou otázkou, lebo prichádzala do úvahy aj alternatíva, že Látal a Neček v Košiciach zostanú. Počas troch týždňov do Vianoc chcemeviesť rozhovory s možnými kandidátmi. Je predčasné hovoriť o tom, či pôjde o domáceho alebo zahraničného trénera," uviedol na pondelkovom stretnutí s médiami prezident MFK Košice Blažej Podolák.

Priznal finančné problémy

Prvý muž v súčasnosti 7. tímu Fortuna ligy priznal finančné problémy, ktoré však podľa neho nie sú novinkou oproti minulým rokom, ale aj ostatným klubom v súťaži.

"Máme problémy, ale nie väčšie ako v minulosti. A kto ich dnes v našom športe nemá? Tie naše vznikli aj z toho, že brankár Tofiloski neodišiel do II. francúzskej ligy a mali sme za neho zinkasovať 350 000 eur. Hráčom nevyplácame výplaty podľa zmluvy, ale nie je pravda ani to, že nedostávajú nič. V takomto režime fungujú už niekoľko rokov," doplnil B. Podolák.

Tréner Radoslav Látal hovoril o veľkých finančných podlžnostiach voči nemu zo strany klubu. Záväzky údajne narástli na státisíce českých korún, čo vedenie MFK Košice nepotvrdilo.

Látal prebral Košičanov vlani v septembri, triumfoval s nimi v domácej pohárovej súťaži Slovnaft Cupe, čo znamenalo účinkovanie mužstva v predkole Európskej ligy 2014/2015 a tam neúspešné meranie síl so Slovanom Liberec.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.