Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Košarovciach sa trikrát červenalo

Sportnet|Publikované 20. okt 2003 o 22:00

Košarovce - Prvé minúty zápasu boli poznačené slabým záujmom hráčov o útočnú hru a ani jedno mužstvo si gólovú príležitosť nevytvorilo. Prvým

náznakom na strelenie gólu bola skrumáž pred domácou bránkou, ale Goroľ z dobrej pozície bránku netrafil. Potom získali miernu prevahu domáci a usadili sa na polovičke Jasenova, ale ani im sa v streľbe nedarilo. V 17. minúte poslal Hoľko strelu hlavou nad bránku, rovnako si počínal v 20. minúte Olexík a priamy kop Tracíka chytil Kimák. Ten pohotovo zasiahol aj o desať minút neskôr po strele Turčíka. Hostia v poslednej štvrťhodine sa pokúšali o vyrovnanie, častejšie útočili, ale domáca obrana na čele s Bérešom im gól streliť nedovolila. Najväčší vzruch na ihrisku priniesli posledné dve minúty prvého polčasu. Postaral sa o to domáci útočník Lukáč, ktorý v 44. minúte nastrelil žrď Kimákovej bránky a v poslednej minúte bol v pokutovom území faulovaný jeden z domácich hráčov a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil opäť Lukáč, ale jeho strelu Kimák chytil. Toto spomínaného strelca znervóznilo a počas prestávky, keď hráči odchádzali do kabín, sa pokúšal vyvolať šarvátku, začo ho rozhodca vylúčil.

Keďže v záverečných minútach prvého polčasu bol za hrubý zákrok vylúčený aj Škovranko z Jasenova, počty hráčov boli v druhom polčase vyrovnané. Náskok domácich mohol zvýšiť už v 49. minúte Kolník, ale presný center Hoľka poslal nad bránku. Aj v ďalších minútach si domáci vypracovali sľubné šance, ale strely Olexíka, Baškovského a Tracíka nemali správny smer. Jediný, a ako sa neskoršie ukázalo aj posledný gól zápasu, videli diváci v 59. minúte, kedy strelu Tracíka Kimák vyrazil pred Hoľka, ktorý ju poslal do siete. Nasledovala dvadsaťminútovka, počas ktorej sa Jasenov snažil o vyrovnanie, ale striedajúci Horvát nedokázal prekonať Pekalu ani z piatich metrov, Šuľák strieľal vedľa bránky a pri Goroľovej strele pohotovo zasiahol opäť Pekala. S blížiacim sa záverom sa stupňovala aj nervozita hráčov a dochádzalo k častejším nešportovým prejavom, začo dostal červenú kartu Gavaľa z Jasenova. Po záverečnom hvizde rozhodcu sa v "strkaní" hráčov pokračovalo, ale bolo to už nielen medzi hráčmi, ale aj medzi priaznivcami obidvoch klubov.

Košarovce Jasenov 1:0 (0:0)

Pred 200 divákmi rozhodoval Dolhý. Gól: 69. Hoľko. ŽK: Kurilla (Jasenov). ČK: Lukáč - Škovranko, Gavaľa

Košarovce: Pekala Turčík, Béreš, J. Sabol, Disko Olexík, Kolník, Hoľko, Baškovský Tracík, Lukáč.

Jasenov: Kimák Ruják, Gavaľa, Chalúpka, Kurilla (52. Čerhit) - Macko, Timuľák, Sulej (61. Horvát), Goroľ Škovranko, Šuľák.

Jaroslav Béreš, tréner domácich: "Derby zápas nemal požadovanú úroveň a výkony hráčov obidvoch mužstiev neboli na požadovanej úrovni. Sme radi, že body ostali doma."

Michal Kopej, tréner hostí: "Bol to obojstranne slabý výkon, čo sa podpísalo aj pod celkovú úroveň zápasu. Veľká nervozita panovala nielen na ihrisku, ale aj mimo neho."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.