Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Klosterse na ME do 18 rokov už bez Slovákov

SITA|Publikované 27. júl 2006 o 11:52

KLOSTERS 27. júla (SITA) - Ani jeden z kvarteta slovenských tenistov sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na juniorskom európskom šampionáte do 18 rokov, ktorý sa tradične koná vo švajčiarskom Klosterse.

Víťaz tohtoročnej juniorky na Roland Garros Martin Kližan nezvládol pozíciu najvyššie nasadeného tenistu súťaže chlapcov a podľahol v osemfinále Slovincovi Andražovi Bedenemu 4:6, 3:6. Desiaty nasadený Andrej Martin prehral už v 2. kole, a to so Srbom Arsenijem Zlatanovičom 6:4, 2:6, 3:6. Kližan spolu s Martinom neuspeli ako najvyššie nasadení ani vo štvorhre, keď pre chorobu Martina nenastúpili na súboj 2. kola proti cypersko-švajčiarskej dvojici Dean Georgiou - Yann Marti.

Vo dvojhre dievčat sa trinásta nasadená Michaela Pochabová lúčila v 2. kole po prehre s Fínkou Katarinou Tuohimaovou 4:6, 3:6. Rovnako v 2. kole skončila aj Klaudia Malenovská, keď zostala na rakete Srbky Nataše Zoričovej - 3:6, 2:6. Vo štvorhre neprešli Malenovská s Pochabovou ani sitom 1. kola.

DVOJHRA CHLAPCOV

1. kolo: Martin Kližan (1-SR) - voľný žreb, Andrej Martin (10-SR) - voľný žreb

2. kolo: Martin Kližan (1-SR) - Yannick Thomet (Švajč.) 6:1, 7:6 (4)

Andrej Martin (10-SR) - Arsenije Zlatanovič (Srb. a Č. Hora) 6:4, 2:6, 3:6

3. kolo (osemfinále): Martin Kližan (1-SR) - Andraž Bedene (Slovin.) 4:6, 3:6

ŠTVORHRA CHLAPCOV

1. kolo: Martin Kližan, Andrej Martin (1-SR) - voľný žreb

2. kolo (osemfinále): Martin Kližan, Andrej Martin (1-SR) - Dean Georgiou, Yann Marti (Cypr./Švajč.) - bez boja víťazstvo Georgioua a Martiho, Slováci nenastúpili pre chorobu Martina

DVOJHRA DIEVČAT

1. kolo: Michaela Pochabová (13-SR) - Ana Veselinovičová (Srb. a Č. Hora) 6:4, 6:1

Klaudia Malenovská (SR) - Jennifer Holmbergová (Fín.) 6:2, 6:1

2. kolo: Michaela Pochabová (13-SR) - Katarina Tuohimaová (Fín.) 4:6, 3:6

Klaudia Malenovská (SR) - Nataša Zoričová (12-Srb. a Č. Hora) 3:6, 2:6

ŠTVORHRA DIEVČAT

1. kolo: Klaudia Malenovská, Michaela Pochabová (7-SR) - Ana Veselinovičová, Nataša Zoričová (Srb. a Č. Hora) 7:5, 4:6, 2:6