Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V KHL budú od sezóny 2016/2017 hrať Krídla Sovietov

(Autor: ilustračné: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
TASR|Publikované 3. dec 2014 o 16:36

Do kontinentálnej súťaže sa vracia aj Spartak Moskva, súvisí to s novým prezidentom KHL Dmitrijom Černyšenkom.

MOSKVA. Od sezóny 2016/2017 by sa mal v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) predstaviť aj klub Krídla Sovietov Moskva, ktorý v roku 2011 pre finančné problémy zanikol.

Podľa ruskej tlačovej agentúry TASS by sa mala pôsobnosť klubu obnoviť a následne zaradiť do súťažného diania nadnárodnej súťaže.

V budúcom ročníku sa vráti aj Spartak Moskva, ktorý sa tento rok neprihlásil tiež pre finančné problémy.

Návrat oboch klubov na ruskú hokejovú mapu súvisí so zmenami vo vedení KHL, ktoré sa nedávno udiali na zasadnutí predstavenstva ligy v Soči.

Alexandra Medvedeva nahradil vo funkcii prezidenta Dmitrij Černyšenko a práve ten si vytýčil cieľ postupne zaradiť oba tímy do KHL.

Hokejový klub Krídla Sovietov Moskva vznikol v roku 1947. V roku 2007 sa rozlúčil s ruskou hokejovou elitou, keď z poslednej priečky vo vtedajšej Superlige vypadol do Vyššej hokejovej ligy (VHL).

O štyri roky neskôr oznámil vážne finančné problémy, z ktorých sa už nevyhrabal a do VHL neprihlásil. Vo svojej histórii sa stal dvakrát šampiónom v rámci Sovietského zväzu (1957, 1974), víťazom Pohára európskych majstrov (1974) a Spenglerovho pohára (1979). Svoju kariéru v ňom rozbiehali aj Alexej Morozov, Alexander Frolov či Anton Volčenkov.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.