Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Kendiciach sa zaskvel päťgólový strelec

Sportnet|Publikované 5. nov 2006 o 23:00

Kendice - Futbalisti FK Slovan Kendice mali včera jesennú rozlúčku s domácim prostredím v zápase s FK Šarišské Dravce. Bolo to ale iba ich druhé

vystúpenie na vlastnom trávniku v tejto sezóne, lebo všetky predchádzajúce absolvovali kvôli rekonštrukcii hracej plochy v susednej Haniske. A aj tentoraz išlo v ich podaní o vydarené stretnutie. Kým naposledy zdolali pred vlastným obecenstvom Zborov vysoko 5:0, tentoraz deklasovali súpera 7:0. Domáci fanúšikovia sa mohli tešiť nielen z troch bodov, ale aj z naozaj pekných gólov v sieti hostí. Tí boli pod tlakom hostiteľov od prvej minúty a na ofenzívnu aktivitu Kendíc dokázali odpovedať len sporadicky. Dve priečky a jeden bod, ktoré delili týchto súperov pred úvodným výkopom sa ukázali byť len obyčajnými štatistickými údajmi, realita na trávniku bola úplne iná. Slovanisti navyše nastrelili brvno Petrom Čuhom, kapitán Korínko zasa z priameho kopu trafil ľavú spojnicu. Prvý menovaný hráč bol ale aj tak hrdinom zápasu, keď sa dokázal v koncovke presadiť až päť krát. Bol to jeho iba tretí zápas po návrate zo zahraničia.

"Do listiny strelcov som sa zapísal až v tomto stretnutí, v tých predchádzajúcich som vyšiel naprázdno. No som aj tak rád, že to vyšlo práve teraz, predsa len doma je doma," prezradil domáci stredopoliar s prezývkou Čuky. Za najkrajší presný zásah označil ten na 4:0, po peknom sóle, kedy sa predral cez štyroch brániacich protihráčov. V mužstve pôsobí aj jeho dvojča Pavol, ako aj bratranec Ľubomír. Brankár Š. Draviec Stanislav Šuhaj mal s úspešným domácim kanonierom čosi spoločné. Tiež sa nedávno vrátil spoza hraníc, rovnako bol hrdinom zápasu, no skôr smutným. Aj on má v mužstve brata, a práve za neho včera medzi žrďami zaskakoval... "Jozef nemohol nastúpiť, kvôli vysokým teplotám. Ak by bol chytal, možno by výsledok vyzeral trochu inak. Mám na mysli prvé dva góly, ktoré idú na môj vrub. Pri ostatných mi už ale spoluhráči v obrane vôbec nepomohli," uviedol gólman, ktorý si spomenul na rovnaký sedem gólový prídel, ešte z čias, keď obliekal dorastenecký dres Š. Draviec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.