Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

V kempoch NHL sa predstaví 15 Slovákov, traja v LA a Chicagu

Peter Cehlárik. (Autor: TASR)
TASR|22. sep 2016 o 14:23

Pozvánky od tímov NHL dostali aj štyria mladí slovenskí hráči.

NEW YORK. Dovedna 15 slovenských hokejistov sa predstaví v predsezónnych prípravných kempoch klubov NHL, ktorých brány sa otvoria v zámorí v noci na piatok. Z nich ôsmi majú so svojimi organizáciami podpísané jednocestné zmluvy, ostatní majú buď dvojcestné kontrakty, alebo budú o svoje prvé profesionálne zmluvy bojovať.

Slováci v kempoch klubov NHL:

Boston Bruins - Zdeno Chára (o), Peter Cehlárik* (ú)

Chicago Blackhawks - Marián Hossa (ú), Richard Pánik (ú), Radovan Bondra** (ú)

Detroit Red Wings - Tomáš Tatar (ú)

Edmonton Oilers - Andrej Sekera (o)

Los Angeles Kings - Marián Gáborík (ú), Peter Budaj* (b), Erik Černák* (o)

New York Islanders - Jaroslav Halák (b)

New York Rangers - Marek Hrivík* (ú)

Pittsburgh Penguins - Miloš Bubela** (ú)

Toronto Maple Leafs - Martin Marinčin (o)

Winnipeg Jets - Marko Daňo* (ú)

/* - má podpísanú dvojcestnú zmluvu,**-bojuje o kontrakt/

Slovenský hokej má zastúpenie v desiatich profiligových mužstvách. Zhodne traja Slováci sa predstavia v prípravnom kempe Chicaga (Marián Hossa, Richard Pánik, Radovan Bondra) a Los Angeles (Marián Gáborík, Peter Budaj, Erik Černák).

O miesto v NHL sa pobijú aj mladíci

Štyria mladíci - Peter Cehlárik (Boston), Radovan Bondra (Chicago), Erik Černák (LA) a Miloš Bubela (Pittsburgh) - dostali pozvánky do hlavných kempov po tom, čo predtým úspešne účinkovali v nováčikovských.

Miloš Bubela. (Autor: TASR)

Bubela má s Penguins podpísaný skúšobný kontrakt a zabojuje o svoju prvú profesionálnu zmluvu, rovnako ako Bondra. Miesto v prvom tíme New Yorku Rangers sa bude snažiť získať Marek Hrivík, ktorý už do NHL nazrel v uplynulej sezóne.

Rovnako sa bude snažiť udomácniť v zostave Winnipegu Marko Daňo, ktorý prišiel k Jets v minulom ročníku z Chicaga. Dvojcestný kontrakt má aj skúsený brankár Peter Budaj, ktorý chce zaútočiť na miesto brankárskej dvojky v Los Angeles.

Réway i Jurčo sa liečia

Dvaja slovenskí útočníci sa nebudú môcť zúčastniť v kempoch pre zdravotné problémy. Tomáša Jurča vyradila operácia chrbta a potrebuje ešte minimálne mesiac, kým sa bude môcť zapojiť do tréningového procesu v Detroite. Martin Réway bude chýbať v kempe Montrealu pre vážnejšie zdravotné problémy, účastník MS v Petrohrade sa stále zotavuje v nemocnici v Martine.

Šiesti skúsení slovenskí hokejisti (Jaroslav Halák, Zdeno Chára, Andrej Sekera, Marián Hossa, Marián Gáborík a Tomáš Tatar) sa pripoja k svojim zámorským tímom až neskôr. Aktuálne totiž zápolia na prestížnom Svetovom pohári v drese Tímu Európa, ktorému pomohli k postupu do semifinále.

Cez víkend sa rozbieha kolotoč prípravných stretnutí, prvý duel St. Louis - Columbus je na programe v nedeľu o 19.00 SELČ. Sezóna 2016/2017 v zámorskej NHL odštartuje 12. októbra.

Súvisiace články