Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Kečove vyriešili problém s vodou

Sportnet|Publikované 19. nov 2008 o 23:00

Po niekoľkoročných pretrvávajúcich problémoch s chýbajúcimi hygienickými zariadeniami sa vedeniu FC Kečovo podarilo nedostatky odstrániť, čím

naplnili povinnosti usporiadajúceho klubu vyplývajúce z Rozpisu oblastných futbalových súťaží.

KEČOVO. Pred posledným jesenným domácim vystúpením vedenie FC Kečova odovzdalo do užívania novozriadené hygienické zariadenia v priestoroch futbalového ihriska, ktoré sa im podarilo dobudovať za pomoci Obecného úradu.

Termín dodržali

"Niekoľkokrát sme žiadali o výnimku, ale riadiaci orgán futbalových súťaží bol neoblomný a taktiež na nedostatky poukazovali hosťujúce mužstvá. Plne chápem, že vedeniu futbalového zväzu dochádzala trpezlivosť a hráči nemali možnosť sa po stretnutí umyť, ale zavedenie vodovodu či elektriky nebolo v našich silách zrealizovať. Nachádzame sa v tesnej blízkosti jaskyne Domica v chránenom území a ochranári nám nedovolili osadiť čo len jeden stĺp elektrického vedenia. Na poslednom spoločnom sedení nám ŠTK stanovila termín do mája, ale po našom prísľube bol predĺžený do konca októbra, ktorý sme aj dodržali. Škoda, že v poslednom domácom kole hostia z Ml. Brzotín odišli predčasne a krst spŕch sa v šatni hostí nekonal," povedal starosta obce Kečovo Július Lörincz.

Našli riešenie

"Celý problém sme nakoniec doriešili. Dobudovali sme strojovňu, v ktorej sa nachádza domáca vodárnička, agregát na výrobu elektrickej energie, bojler na ohrev vody a osadili rozvodové skrine. V jesenných kolách tak môžeme pri nepriaznivom počasí zabezpečiť i vyhrievanie priestorov. Po menšej prístavbe zadnej časti budovy sa rozšírili šatne vybavené sprchami a sociálnymi zariadeniami. Je k dispozícii tisíclitrová nádrž z vodou, ktorá sa pred každým stretnutím bude dovážať a vymieňať z obecného prameňa," pokračoval J. Lörincz.

Množstvo odpracovaných hodín

"Suma, ktorá bola potrebná na realizáciu prác, presahuje stošesťdesiattisíc korún, ale presne ju vyčíslime až koncom roka pri uzávierke. Finančné prostriedky vyčlenila obec a prispeli i ďalší sponzori. Nespočetne veľa hodín sa odpracovalo v rámci verejnoprospešných prác, kde boli aj šikovní murári či obkladači. Chcel by som sa poďakovať hlavne dvom občanom a to Otovi Garajovi a Jozefovi Molnárovi, ktorí pracovali vo svojom voľnom čase neraz i cez víkendy. Pevne verím, že v jarnej odvete hráči hostí budú u nás spokojní a nebudú musieť odchádzať domov v prepotených a špinavých dresoch," uzavrel J. Lörincz.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.