Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V kádri Prešova skončili traja útočníci

Martin Opatovský. Tiež si už vyzliekol prešovský dres. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 2. jan 2013 o 23:00

Hoci decembrové ťaženie dopadlo pre hokejistov HC Prešov 07 výborne, predsa na sklonku uplynulého roka pristúpil manažment klubu k rošádam v kádri.

Hoci decembrové ťaženie dopadlo pre hokejistov HC Prešov 07 výborne a stíhacia jazda priniesla poltucet víťazných meraní síl, predsa na sklonku uplynulého roka pristúpil manažment klubu k rošádam v kádri. Zo súpisky vypadli traja jednotlivci, zhodou okolností vospolok útočníci. Aj to je dôkazom, že podoba mužstva stále nie je definitívna a tréner Ján Faith i funkcionári hľadajú možnosti na skvalitnenie hry.

PREŠOV. V novom roku si už dres Šarišanov neoblečú Martin Opatovský, Jakub Kubiš a Patrik Wesselényi.

Kým prv menovaný patrí k osvedčeným kozákom slovenského ľadu (37 rokov), zvyšní dvaja sú mladí hráči s perspektívou.

„Všetkých troch si viem – napriek tomu, že už u nás nepokračujú – predstaviť v našom tíme v budúcnosti,“ konštatoval na margo ukončenia spolupráce s týmto triom prezident HC 07 René Pucher.

Mimochodom, od začiatku sezóny celkovo opustilo rady Prešovčanov dovedna päť jednotlivcov, okrem spomínaných odišiel aj Školiak a Jarab.

Preriedenie súviselo s viacerými okolnosťami. Hlavne však s tým, že príchodmi Leskovjanského a Macejku sa zvýšila konkurencia a na rad prišlo uvažovanie, kto je viac a kto menej potrebný pre mužstvo.

„Uvažovali sme o tom dva-tri týždne, ale nechceli sme nič meniť až do záverečného vystúpenia v uplynulom roku. Preto sme to dvom hráčom oznámili pred Vianocami a Opatovskému až na vstupnom tréningu po sviatkoch. Celkovo sa však nedá povedať, že by sme s nimi neboli úplne spokojní, ale tlak na jednotlivé posty spôsobil tieto zmeny.“

Práve angažovaním nových ofenzívnych hráčov nastala tlačenica na súpiske a pre tých, čo napokon opustili košiar Šarišanov, nebolo už toľko priestoru na ľade.

Najproduktívnejším z odídených borcov bol Kubiš s 13 bodmi za 6 gólov a sedem asistencií.

„Hlavne od Opatovského vzhľadom na jeho skúsenosti sme očakávali podstatne viac. Pochopil však, že táto sezóna nie je preňho najvydarenejšia a uznal, že vzhľadom na naše ambície potrebujeme takých, čo sú lepší,“ komentoval R. Pucher rozhodnutie týkajúce sa tohto borca, ktorý je hráčom Michaloviec a v lete skúšal uchytiť sa v Kazachstane.

Ešte sa možno v januári niečo udeje

Zdá sa, že do konca januára, kedy je možné realizovať hráčske príchody aj odchody, nie je vylúčené, že sa v mužstve Prešova ešte dajaké rošády uskutočnia formou prestupov či hosťovaní.

„Stále sledujeme dianie aj v iných kluboch, vrátane extraligových. Pokiaľ by sa rysovala priaznivá možnosť na doplnenie kádra minimálne jedným útočníkom, prípadne obrancom, rozhodne by sme takúto príležitosť nepustili z rúk a podnikli by sme príslušné kroky. Chceme sa zodpovedne nachystať na vyraďovaciu fázu tohto ročníka a preto nezamietame žiadne cestičky vedúce ku konečnému cieľu,“ uviedol prezident klubu René Pucher.

Naznačil, že v súčasnosti majú prioritu pri zazmluvňovaní hokejistov hosťovačky, lebo prestup už nie je taký dominantný ako kedysi.

Je to spôsobené hlavne finančnými reáliami, ako aj ohybnejšou hráčskou filozofiou a trh s borcami takto skôr vyhovuje požiadavkám záujemcov. Aj v Prešove je preto väčšina hráčov na hosťovaní.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.