Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V Jedenástke roka VsFZ '02 chýbajú hráči dvoch klubov

Sportnet|Publikované 28. nov 2002 o 23:00

Poprad Po Prešove a Lipanoch budú najlepší hráči z najvyššej regionálnej futbalovej súťaži defilovať v Poprade. V poradí tretie mesto dostalo tú

možnosť privítať Jedenástku VsFZ, ktorá vzišla z hlasov treťoligových trénerov.

Tohtoročné šieste pokračovanie kultúrno-spoločenskej udalosti, ktoré pripravil Popradský futbalový zväz v spolupráci s Východoslovenským sa uskutoční dnes podvečer o 17.00 hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade. Medzi najlepšími treťoligistami chýbajú hráči dvoch celkov tabuľky, z ktorých ani jeden nezaujal trénerov počas celého roka. Na devätnástich anketových lístkoch sa objavilo 64 mien hráčov, ktorí v tomto roku obliekali dres treťoligových celkov v jarnej i jesennej časti. Každý, ktorý sa ocitol na hlasovacom lístku získal jeden hlas, a tí, čo zabodovali najviac sa dostali do zostavy roka. Najúspešnejší futbalista získal 15 hlasov, o jeden menej ako vlani získal Jozef Kostelník z Čane, ktorý sa stal aj najlepším hráčom. Medzi najlepšími treťoligistami, ktorí sa dnes podvečer predstavia pod tatranskými štítmi sú aj dvaja hráči, ktorí defilovali aj vlani v Prešove. V doterajších piatich ročníkoch medzi najúspešnejší klub patrí Svit, ktorého jedenásť hráčov už bolo v Jedenástke roka. V nej sa miesto ušlo aj bývalým prvoligistom Diňovi, Andrejcoi, Petroskému, Sasákovi, Kostelníkovi i Puhákovi. Každoročne laureáti si odnášajú dres a menovkou, pričom už tri má vo svojej vitríne Ján Vitko zo Svitu a Ľubomír Maďarik z Čane. Dva razy medzi najlepšími treťoligistami defilovali Moroz, Knapík, Pelegrín, Andrejco, Kubičko, Vasiľ a Korínek. Vlani padli v dva rekordy v krátkej histórii východniarskej jedenástky, keď kormidelník energetiku Veľké Kapušany Vladimír Rusnák správne tipoval všetkých jedenásť hráčov. Druhým bol najvyšší počet hráčov z jedného klubu, keď tréneri vybrali štyroch hráčov z Čane.

Po prvý raz sa na tomto podujatí zúčastní aj prezident Slovenského futbalového zväzu František Laurinec, ktorý sa stretne aj so všetkými predsedami oblastných futbalových zväzov Prešovského a Košického kraja. Podľa slov člena organizačného výboru a šéfa Popradského futbalového zväzu Jána Bukovinu všetko je pripravené na dnešný večer, počas ktorého spoznáme nových laureátov. V kultúrnom programe sa okrem tanečného klubu Trend aj mažoretky, tanečný klub Tempo Kežmarok, bývalý majster sveta v cyklotriale Štefan Pčola a ďalší.

Prehľad doterajších laureátov

1997

Moroz (Michalovce) Vítko (Svit), Petrovský (Krompachy), Sninský (Michalovce), Molčan (Prešov B), Lelák (Krompachy), Valenčín (V. Kapušany), Sikorjak (Svit), Andrejco (Svit), Diňa (Michalovce), Padych (Dubová).

1998

Užík (Rožňava) Tomašiak, Sasák (obaja Sp. N. Vesň, Bilčík (Dubová), Guziar (Svit), Grus (Spoje), Bednár (Prešov B) Maďarik (Spoje Košice), Knapík (Čaňa), Andrejco (Svit), Pelegrín (Turňa).

1999

Moroz (Michalovce) Chovan (Prešov B), Gabák (Michalovce), Kubičko (Svit), Kosturko (Turňa), Maďarik (Čaňa), Tóth (Trebišov), Rusinko (1. FC Košice), Lelkeš (Svit), Knapík (Čaňa), Pelegrín (Turňa).

2000

Šurin (Lok. Košice) Vitko (Svit), Chmúra (Vranov), Vasiľ (V. Kapušany), Semanco (Turňa), Smetanka (Lipany), Ličko (Stropkov), Korínek (Turňa), Gajdoščík (V. Kapušany), Bodnár (Stropkov), Lazúr (Vranov).

2001

Falatovič (Trebišov) Vitko, Kubičko (obaja Svit), Vasiľ (V. Kapušany), Korínek (Turňa), Puhák, Kostelník, Maďarik (všetci Čaňa), Jacko (Lipany), Tabiš Stropkov), Gallo (Čaňa).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.