Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V Japonsku dominovali Kanaďania, Židek sklamal

SITA|Publikované 17. feb 2007 o 13:06

FURANO 17. februára (SITA) - Slovenskej snoubordovej jednotke Radoslavovi Židekovi sa nevydaril štart v úvodných snoubordkrosových pretekoch Svetového pohára v aktuálnej sezóne, ktoré sa pre nepriaznivé ...

FURANO 17. februára (SITA) - Slovenskej snoubordovej jednotke Radoslavovi Židekovi sa nevydaril štart v úvodných snoubordkrosových pretekoch Svetového pohára v aktuálnej sezóne, ktoré sa pre nepriaznivé snehové podmienky v Európe uskutočnili až teraz v japonskom Furane. Strieborný medailista zo zimných olympijských hier v Turíne skončil na konečnom dvadsiatom ôsmom mieste, keď v kvalifikácii mu patrila dvadsiata šiesta priečka. Židek sa prebojoval do vyraďovacích bojov medzi 32 najlepších, ale vypadol hneď v osemfinále, kde vo svojej rozjazde obsadil tretiu priečku za Austrálčanom Daymonom Haylerom a Američanom Nickom Baumgartnerom. Do štvrťfinálových bojov postúpili práve títo dvaja jazdci. Už siedme víťazstvo v pretekoch Svetového pohára si vo Furane pripísal na svoje konto Kanaďan Drew Neilson, ktorý je bronzovým medailistom z MS 2003 a v januári skončil desiaty na svetovom šampionáte vo švajčiarskej Arose. Druhý skončil tretí z Arosy Američan Nate Holland a tretí ďalší Kanaďan Simon Bonenfant, ktorý si zapísal prvé medailové umiestnenie v kariére. Olympijský víťaz z Turína a úradujúci vicemajster sveta Seth Wescott obsadil vo finále poslednú priečku, čo ho zaradilo na konečné štvrté miesto.

Medzi ženami bola najrýchlejšia taktiež Kanaďanka Maelle Rickerová pred Američankami Lindsay Jacobellisovou a Callan Chythlookovou-Sifsofovou. Bronzová z MS spred dvoch rokov odsunula na druhé miesto čerstvú majsterku sveta a striebornú zo zimnej olympiády.


Výsledky - snoubordkros:

Muži: 1. Drew Neilson (Kan.), 2. Nate Holland (USA), 3. Simon Bonenfant (Kan.), 4. Seth Wescott (USA), 5. Michal Novotný (ČR), 6. Marco Huser (Švajč.), ... 28. Radoslav Židek (SR)

Aktuálne poradie SP v snoubordkrose: 1. Neilson 1000 bodov, 2. Holland 800, 3. Bonenfant 600, ... 28. Židek 40


Ženy: 1. Maelle Rickerová (Kan.), 2. Lindsay Jacobellisová (USA), 3. Callan Chythlooková-Sifsofová (USA), 4. Diane Thermozová-Liaudyová (Fr.), 5. Tanja Friedenová (Švajč.), 6. Juliane Brayová (N. Zél.)

Aktuálne poradie SP v snoubordkrose: 1. Rickerová 1000 bodov, 2. Jacobellisová 800, 3. Chythlooková-Sifsofová 600


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články