Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V Jablonove berú iba víťazstvo, Štítnik chce na Spiši remizovať

Sportnet|Publikované 6. sep 2002 o 22:00

Rožňava/Štítnik Posledný celok skupiny Juhozápad V. Ligy FC Slovtransgas Jablonov nad Tutňou hostí v nedeľňajšom 5. kole futbalistov Helcmanoviec.

Naposledy sa s týmto súperom stretli plynári na jar a na jeho pôde mu podľahli 0:4. V jeseni si so Spišiakmi doma pod Soroškou poradili v pomere 2:0. V aktuálnej sezóne však Jablonovčania disponujúci so značne omladeným kádrom nehrajú tak dobre ako vlani. Po štyroch majstrovských dueloch sú bez bodu na dne tabuľky a so skóre 1:15. Hostia zo Spiša sú na 9. mieste s 5 bodmi, keď prvé víťazstvo dosiahli pred týždňom na svojom ihrisku po výsledku 2:0 nad Smižanmi. Plynári potrebujú body ako soľ, lebo v prípade neúspechu už začne byť ich piatoligová existencia značne ohrozená. Hrajúci tréner Jablonovčanov Štefan Korán berie iba víťazstvo. Ak sa to mužstvu plynárov nepodarí, je rozhodnutý pri mužstve skončiť.

Baníci zo Štítnika, ktorí pred týždňom dosiahli historické víťazstvo v regionálnej súťaži riadenej VsFZ, cestujú do Harichoviec, ktoré majú iba o bod viac. Vyhrávať vonku je však v V. Lige veľmi ťažké, ale zlepšené výkony z ostatných dvoch duelov dávajú hosťom nádej na úspešný výsledok. V 4. kole Harichovce podľahli v Kráľovciach 2:6 a predtým doma iba remizovali s Helmanovcami. Svoje dosiaľ jediné víťazstvo zaznamenali v Jablonove a pred zrakmi svojich fanúšikov na plný bodový zásah ešte iba čakajú. Pre Štítnik to bude aj z tohto pohľadu náročný duel. Vlani na jeseň si na svojom ihrisku Spišiaci poradili iba s Nižnou Slanou, ktorú porazili 4:1. S futbalistami spod Sorošky doma remizovali 1:1. "Chceme potvrdiť našu zlepšenú výkonnosť a nadviazať na prvé víťazstvo proti Vyšnému Opátskemu. Cieľom mužstva je na Spiši zabojovať a priviezť domov aspoň bod, k čomu by mal pomôcť aj Ľubo Spišák, ktorý k nám prestúpil z Kunovej Teplice. Hrať by mali aj Marek Kuzma a kapitán Paľo Lukáč, zranený nie je nikto. Nastúpime teda v najsilnejšom zložení, ktoré na ihrisko pošle tréner Milko," povedal tajomník TJ Baník Štítnik Tomáš Kuzma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.