Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Iuvente sa rozlúčili s dvoma hráčkami!

Sportnet|Publikované 9. okt 2003 o 22:00

Michalovce - Viac ako samotná predohrávka ôsmeho kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL medzi Iuventou Michalovce a Chiranou Medical

Šurany, v ktorej sa zrodilo víťazstvo úradujúceho slovenského šampióna 37:28 (18:13), nás zaujali udalosti, ku ktorým došlo po tomto zápase. Tréner Michal Lukačín nám ich zhrnul do jednej rozvitej vety. "Hráčkam, Nataši Hrivňákovej a Ivane Vargovej, som povedal, aby už na najbližší tréning ani nechodili." Preložené do reálnej reči - obe v družstve po stredajšom stretnutí skončili!

Pátrali sme po príčinách tohto nečakaného rozhodnutia, ktoré je v rozbehnutej súťaži prinajmenšom prekvapujúce. Viac nám k tomu povedal manažér michalovskej Iuventy Pavol Mačičák. "Je to kvôli slabej výkonnosti oboch spomínaných hráčok. Na základe trénerovho hodnotenia sme s Natašou Hrivňákovou rozviazali k poslednému dňu uplynulého mesiaca profesionálnu zmluvu, ale s podmienkou, že počas októbra bude mať možnosť presvedčiť trénera, že jej výkonnosť je postačujúca na interligu. Jej stredajší výkon proti Šuranom ho však utvrdil v názore, že nie je pre hru družstva prínosom," vysvetlil ortieľ nad touto ľavorukou krídelníčkou. Z trošku iného súdka je prípad dvadsaťtriročnej spojky Ivany Vargovej, hoci ju postihol rovnaký osud. Táto rodáčka zo Sečoviec bola aj napriek svojmu mladému veku jednou zo služobne najstarších hráčok družstva, no za posledných päť rokov si nedokázala vybojovať trvalejšie miesto v základnej zostave. "Aj v jej prípade rozhodla dlhodobejšie stagnujúca výkonnosť. Po zápase so Šuranmi sa teda tréner Lukačín rozhodol vyradiť z kádra aj ju. Chcem pripomenúť, že obe sú našimi kmeňovými hráčkami a s najväčšou pravdepodobnosťou ich ponúkneme prvoligovému Prešovu, kde už teraz hosťujú naše talentované mládežníčky Dargajová, Dóciová a Zuzana Ondo-Eštoková," doplnil Pavol Mačičák.

Strata dvoch hráčok uprostred rozbehnutej súťaže a navyše počas takého nabitého programu, aký má v tomto hracom ročníku michalovská Iuventa, nemusí mať na hru družstva najlepšie dôsledky. Nad doplnením kádra sa však funkcionári nezamýšľajú, súťaž pravdepodobne dohrajú s tým, čo momentálne majú k dispozícii. "Devätnásťčlenný káder sa zúžil na sedemnásť hráčok, čo je, myslím, postačujúce. K doplneniu kádra vo zvyšnom priebehu súťaže už zrejme nedôjde," uzavrel P. Mačičák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.