Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

V Indian Wells stop pre Agassiho už v 3. kole

SITA|14. mar 2006 o 13:27

INDIAN WELLS 14. marca (SITA, AP) - Už v 3. kole sa skončila púť amerického tenistu Andreho Agassiho pavúkom dvojhry na vyše trojmiliónovom turnaji Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells. V úvodnom ...

INDIAN WELLS 14. marca (SITA, AP) - Už v 3. kole sa skončila púť amerického tenistu Andreho Agassiho pavúkom dvojhry na vyše trojmiliónovom turnaji Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells. V úvodnom podujatí prestížnej série ATP Masters 35-ročný veterán nestačil na dravého Nemca Tommyho Haasa a podľahol mu 5:7, 2:6. Agassi, ktorý v apríli oslávi už 36. narodeniny, viedol v prvom sete 5:4 a pri svojom podaní sa dostal k dvom setbalom. Nevyužil ich však a psychicky sa zlomil. Od tohto okamihu víťaz 60 turnajov vo dvojhre na okruhu ATP uhral už len dva gemy a Haas postúpil do osemfinále, kde sa stretne s Američanom Jamesom Blakeom. "Je to frustrujúce. Po dlhšom čase som sa cítil na kurte výborne a aj tak som to nezvládol," uviedol Agassi a na adresu svojho premožiteľa pochvalne dodal: "Haas môže ešte veľa dokázať. To, čo predviedol na dvorci, bolo skvelé. A má potenciál byť ešte lepší."

Dvadsaťsedemročný Haas (28. v ATP Entry) zatiaľ v roku 2006 predvádza mimoriadne kvalitné výkony. Vyhral dva turnaje na okruhu ATP (Memphis a Delray Beach) a premožiteľa našiel zatiaľ len dvakrát vo svetovej jednotke Švajčiarovi Rogerovi Federerovi a raz v mladom Francúzovi Richardovi Gasquetovi. Dva z troch neúspešných zápasov prehral až v piatich setoch. K víťaznému zápasu s Agassim, po ktorom si vylepšil tohtoročnú bilanciu na 19:3, Nemec poznamenal: "V dôležitých okamihoch prvého setu som zahral dobré loptičky a súper zasa naopak chybil. Taký je tenis. Zrazu to bol iný zápas a hladko som ho už potom vyhral." Haas, ktorý bol svojho času už aj svetovou dvojkou, sa vyjadril aj k najbližšiemu súperovi, Američanovi Blakeovi: "Bude to tvrdý oriešok. Má tiež dlhodobo vysokú výkonnosť a rovnako ako ja vyhral v roku 2006 dva turnaje."