Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

V Indian Wells ruské finále

SITA|18. mar 2006 o 10:09

INDIAN WELLS 18. marca (SITA) - Finále tenisového turnaja WTA Tour kategórie Tier I Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 2,1 mil. USD) bude čisto ruskou záležitosťou. Stretnú sa v ňom ...

INDIAN WELLS 18. marca (SITA) - Finále tenisového turnaja WTA Tour kategórie Tier I Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (dotácia 2,1 mil. USD) bude čisto ruskou záležitosťou. Stretnú sa v ňom tretia nasadená Maria Šarapovová s turnajovou štvorkou Jelenou Dementievovou. Šarapovová zdolala v stretnutí výbornej úrovne Švajčiarku Martinu Hingisovú 6:3, 6:3. V treťom vzájomnom dueli od Hingisovej januárového návratu na dvorce jej uštedrila druhú prehru. Vo vyrovnanom zápase v prospech 18-ročnej Rusky rozhodol vyšší počet víťazných úderov ako aj nezlomná bojovnosť.

„Kvalita tohto stretnutia bola veľmi vysoká. Obe sme bojovali o každú loptičku, o všetko. Zahrala som zrejme najlepšie od semifinále Australian Open, vtedy som však prehrala,“ uviedla spokojná Šarapovová. Hingisová podotkla, že je síce spokojná so svojím vystúpením v Kalifornii, ale chcela dosiahnuť ešte viac. „Ak by mi niekto pred turnajom povedal, že tu vyradím Davenportovú a prejdem až medzi najlepšie štyri, brala by som to. Teraz ma však tento výsledok nie celkom uspokojuje. Treba ale povedať, že súperka hrala vynikajúco,“ uviedla 25-ročná Švajčiarka, ktorá od návratu do profesionálneho kolotoča poskočila za dva a pol mesiaca v rebríčku WTA Tour z 349. miesta až do prvej tridsiatky.

V druhom semifinále Dementievová prekvapujúco vyradila najvyššie nasadenú Belgičanku Justine Heninovú-Hardennovú 2:6, 7:5, 7:5. A to aj napriek tomu, že prehrávala už 2:6 a 2:5 a v II. sete Belgičanka dvakrát podávala na celkové víťazstvo. „Je to celé o tom zostať pokojná a veriť si. Keď však bolo 2:6 a 2:5, už som prestávala veriť, že to otočím. Podvedome som začala uvažovať o tom, že v sobotu musím odletieť na ďalší turnaj do Miami,“ komentovala Dementievová. Zdolaná semifinalistka Heninová-Hardennová, ktorá urobila až 70 nevynútených chýb, a v druhej polovici zápasu si sťažovala na zranenie kolena, uviedla: „Nie je nič príjemné prehrať zápas takýmto spôsobom. Sú však aj dôležitejšie veci v živote ako tenis. Teraz som veľmi sklamaná, ale zajtra bude určite lepšie.“

Na listine víťaziek vyše dvojmiliónového turnaja v púštnej oáze pribudne nové meno, keďže ani jedna z finalistiek ešte toto podujatie nevyhrala. Zdolané semifinalistky však áno - Heninová-Hardennová sa tešila z celkového triumfu pred dvoma rokmi a Hingisová ešte v roku 1998 ako 17-ročná.


Dvojhra - semifinále:

Maria Šarapovová (3-Rus.) - Martina Hingisová (19-Švajč.) 6:3, 6:3

Jelena Dementievová (4-Rus.) - Justine Heninová-Hardennová (1-Belg.) 2:6, 7:5, 7:5


Štvorhra - semifinále:

Lisa Raymondová, Samantha Stosurová (1-USA/Austr.) - Iveta Benešová, Barbora Strýcová (ČR) 6:1, 6:1

Súvisiace články