Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Ice Aréne východniarske hokejové derby

Sportnet|Publikované 8. sep 2008 o 22:00

Do novej sezóny vykročili hokejisti HC Prešov 07 úspešne. V prvom kole vyhrali v Ice Aréne nad nepríjemným súperom z Topoľčian 3:1. Aj v druhom kole

majú zverenci trénerov Petra Křemena a Jána Vodilu výhodu domáceho ľadu. Dnes o 17.30 hodine sa začne východniarske derby Prešov - Bardejov.

PREŠOV. Úspešné vykročenie prešovských hokejistov bolo kolektívnym dielom. V tíme však niektorí hráči vynikli. Napríklad krídelník HC Prešov 07 Marcel Paulovský, s centrom Jaroslavom Majerom najstarší na ľade.

Najstarší jedným z najlepších

Domáci rozhodli o výhre tromi gólmi v úvodnej tretine. Prvý prešovský gól v sezóne vsietil v 10. minúte zápasu s Topoľčanmi Paulovský. Pri treťom Pulščákovom vedno s Gönczim asistoval. "Naša taktika pre túto sezónu je jasná. Herný spôsob ladíme od júla, keď sme vykorčuľovali na ľad nášho štadióna. Kým robíme to, čo nám tréneri naordinujú, vyzerá to dobre. V prvej tretine sme súpera prevalcovali. Lenže, ak upustíme od systému, ktorý dostávame do krvi, je to celkom inak. Ako v druhej tretine prvého duelu. Prestali sme korčuľovať, upustili od kombinačnej hry, povolili v dôraze. Bolo nám jasné, že takto ďalej to nepôjde," kriticky hodnotil herný výpadok v druhej časti M. Paulovský. Ten ostro kontrastoval s nápaditou a rýchlou hrou Prešovčanov v prvej tretine. Za stavu 3:0 sa domáci náskokom ukolísali.

Náskok ich ukolísal

"Presne tak, súhlasne prikývol strelec prvého prešovského gólu. "Nuž a Topoľčany sú známe aj tým, že v zápase bojujú do záverečného klaksónu. Nezvyknú to po pár inkasovaných góloch zabaliť. Keď znížili, pridali ešte viac. Škoda len, že nám sa nepodarilo streliť štvrtý, piaty gól. Šancí sme mali. Takto by sme sa o výsledok nemuseli obávať do samého konca. Hostia si tiež vypracovali dosť gólových príležitostí. Našťastie, v našej bráne výborne zachytal Gubík. Najmä v druhej tretine mužstvo podržal." Na prešovských hráčoch, hoci sa ich gólostroj po prvej časti zasekol, bolo vidieť veľkú snahu pridať ďalšie. "To je fakt, ale pri tej snahe sme neboli trpezliví. Nepočkali si na ten správny okamih. Súperovho gólmana sme chceli prekonať silou-mocou. A tak sme sľubné príležitosti uponáhľali." Obrovskú možnosť zapísať sa do listiny strelcov mal M. Paulovský v poslednej tretine. "Brankár Topoľčian bol už vlastne prekonaný. Mne sa však puk v rozhodujúcej chvíli 'postavil', netrafil som ho dobre. Nakoniec preletel nad hornou žŕdkou."

Druhý raz doma

Kým prešovskí hokejisti si doma odkrútili víťazný debut, ich dnešný súper v domácej premiére zakopol. Mužstvo trénera Igora Libu podľahlo najtesnejším rozdielom Senici. "My si musíme hľadieť predovšetkým vlastné záujmy. Mali by sme začať tak ako v prvej tretine s Topoľčanmi. Vyrukovať nátlakovým hokejom, skrátka, neupustiť od vlastného herného systému. Ak to dodržíme, verím, že aj druhý zápas rozbiehajúcej sa sezóny skončí pre nás dobre," vyslovil presvedčenie pred dnešným východniarskym hokejovým derby útočník HC Prešov 07 Marcel Paulovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.