Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V I. lige líder v derby nezaváhal

Sportnet|Publikované 18. nov 2003 o 23:00

Prešov - Trebišov 4:1 (3:0, 0:0, 1:1) - Východniarske hokejové derby splnilo očakávanie. Hostia doplatili na streleckú nemohúcnosť v úvodných 10

minútach, keď im domáci brankár zneškodnil štyri vyložené šance. To ich zrejme vyviedlo z miery natoľko, že sa v ďalšom priebehu už komplexu Ferjo nevedeli zbaviť a samostatné nájazdy nevyužili Raček, Tarageľ či Šalata. Gólové šance si však dokázali vypracovať aj Prešovčania. Tí ich však na rozdiel od súpera premieňali. Najprv Baránok, ktorý trafil medzi betóny Bebka a potom po utešených akciách postupne Velček, Gönczi a Kyseľa. Góly: 15. Baránok, 16. Velček, 19. Gönczi, 50. Kyseľa - 52. Raček. Pred 1500 divákmi rozhodovali: Lauff - Mi. Halecký, Štec, vylúčení: 8:7, navyše: Žec (Trebišov) na 10 min OT za nešportové správanie sa.

Spišská Nová Ves - P. Bystrica 6:3 (2:3, 1:0, 3:0) - Domáci začali v dobrom tempe a už v 10. min. vyhrávali 2:0. Hostia z Považia sa nevzdávali a v rozpätí troch minút dali tri góly. V druhej časti mali Spišiaci šance a podarilo sa im vyrovnať. V tretej tretine domáci zrýchlili tempo, nasadenie a dôraz dali tri góly a zaslúžene vyhrali. Góly: 45., 50. Čuj, 5. Hrubý, 35. Kostelňák, 10., 58. Krausz - 14. Martinka, 15. M. Stráňovský, 17. Luhový. Pred 450 divákmi rozhodovali: Kundráčik - Hric, Smrek, vylúčení: 3:5, navyše: Hrubý 2+5 a DKZ za hrubosť - Bielik 2+5 a DKZ za hrubosť, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Prievidza - Senica 4:2 (3:0, 0:0, 1:2). Góly: 6. Krecháč, 9. Dušička, 15. Cebák, 60. Beutel - 51. Krumpál, 59. Prošvic. Detva - B. Bystrica 6:4 (2:1, 1:3, 3:0), 1., 60. Marcinek, 18., 60. Húska, 34. Kleniar, 58. Jurík - 15. Handlovský, 24., 27. Pohorelský, 29. Kentoš. Topoľčany - Piešťany 7:5 (3:2, 2:2, 2:1), 27., 49., 60. Božik, 14. Gráčik, 17. Šmotlák, 19. P. Hurtaj, 30. Lauko - 17., 46. Románek, 32., 35. Vadrna, 20. Daniel.