Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

V I. futsalovej lige žiadne prekvapenie - vedúce kvarteto víťazne

Sportnet|Publikované 7. okt 2003 o 00:00

Košice - Po reprezentačnej prestávke pokračovala I. slovenská liga vo futsale stretnutiami 4. kola. Oba košické tímy naplno bodovali, takže naďalej

hrajú prím v súťaži.

Izolex Košice - Mäsomax Nitra 4:0 (1:0) - Izolexáci si pred domácimi fanúšikmi zaknihovali prvé víťazstvo bez inkasovaného gólu, o ktoré sa veľkou mierou pričinil brankár Rado Hynek, ktorý chytal v reprezentačnej forme a výborne zvládol zložité situácie. Trénera Horňáka môže viac tešiť víťazstvo ako hra, kde sa dali nájsť rezervy. Napriek tomu Košičania po disciplínovanom výkone potvrdili rolu favorita, keď o svojom triumfe rozhodli tromi gólmi po zmene strán. Už stabilne dobrý výkon podal Vojtech Várady, autor dvoch gólov. Aj vďaka nim sa dostal už na čelo streleckej tabuľky, keď o vedúcu pozíciu sa delí s Nitranom Pavlovičom. Strelecky Hostia túto sezóne berú zrejme o čosi vážnejšie, pretože oproti minulému ročníku prišli kompletní s 12 hráčmi a realizačným tímom. Nasadenie a prístup mali kvalitný, nezvládli však koncovku. Pri ich šanciach sa však vyznamenal brankár Hynek.

Góly: Várady 2, Sirotňák, Wantruba. IZOLEX: Hynek - Sirotňák, Kerlík, Várady, Nagy, druhá štvorka: Murňák, Horák, Čanda, Hernandez. Zo striedačky zasiahol do bojov v II. polčase Wantruba.

Semic Bratislava - RCS Košice 2:7 (0:3) - Lepší úvod si hostia ani nemohli želať. Už v 9. sekunde otvoril skóre Bečka a akoby predurčil ďalší vývoj zápasu, pretože Košičania viedli už 7:0. Domáci korigovali výsledok dvoma gólmi v záverečnej dvojminútovke, keď ostražitosť hráčov RCS nebola stopercentná. "Po rýchlom vedúcom góle následne Bečka nepremenil penaltu. Súpera tento okamih trochu postavil na nohy. Našťastie sme do prestávky ešte dvakrát skórovali. V sústredenom výkone sme pokračovali i v II. polčase. Góly pribúdali, takže sme hrali bez psychického stresu. Domáci však hrali pomerne tvrdo a dosť agresívne, miestami až zbytočne prehnane agresívne, no nepomohlo im to k lepšiemu výsledku," zhodnotil zápas tréner RCS Tomáš Harda, ktorého trchu mrzelo, že jeho zverenci neudržali nulu. Stalo by sa tak už v druhom zápase po sebe. "Prvý gól padol po nepriamom kope a druhý bol pomerne náhodný. Dôležité sú však tri body. V bránke chytal veľmi spoľahlivo Šteliar. V závere sme dali priestor i hráčom z lavičky, keďže o našom víťazstve nebolo pochýb." Košičania popri siedmich góloch a nepremenej penalte mali ďalšie štyri vyložené šance, a tak mohli pokojne zvíťaziť i dvojciferným víťazstvom.

Góly: Ryšavý, Gábriš - Bečka 2, Brunacký 2, Rusinko, Ivan, Maďarík. RCS: Šteliar - Brunacký, Bečka, Ivan, Maďarík, druhá štvorka: Kovalčík, Gajdoš, Račák, Rusinko. Po zranení Gajdoša zasiahli do zápasu aj Bačo s Jakabom.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Dubnica - Lučenec 4:0 (1:0). Góly: Madro 2, Galko, Basila. Incar Nitra - Slovmatic Bratislava 8:2 (3:2), Čambal 3, Látečka, Pavlovič, Hrnčár, Bochnovič, Štajer - E. Baláž 2. Žilina - Górnik Trnava 2:4 (2:1), Čellár, Veselý - Hájnik 3, Brezovský. B. Bystrica - Malacky 6:5 (3:1), Turčan 2, Navrátil 2, Maďar, Konečný (vlastný) - Išunin 3, Kovár, Mihál. Mima Trnava - Pinerola Bratislava 4:3, Adámek, Kunka, Hrubý, Dóka - Galla 2, Švihorík.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 9 gólov - Várady (Izolex Košice), M. Pavlovič (Incar Nitra), 6 - Šindler (Mäsomax Nitra), 5 - Bečka (RCS Košice), Čambal (Incar), Hájnik (Górnik Trnava), Sabolič (Malacky), atď.