Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V I. futbalovej lige sa strelci veľmi nevyznamenali

Sportnet|Publikované 26. okt 2003 o 23:00

V stretnutiach 14. kola I. futbalovej ligy sa strelci veľmi nevyznamenali. Na oboch póloch tabuľky nedošlo k žiadnym zmenám. Na čele sa naďalej drží

Ružomberok, na chvoste zasa Púchov. V nasledujúcom kole sa cez víkend stretnú: B. Bystrica - Trnava, Dubnica - Inter, Púchov - Ružomberok, Žilina - Trenčín, Slovan - Petržalka.

Petržalka - Banská Bystrica 0:0

Bratislava (SITA) - Stretnutie za starým bratislavským mostom veľa futbalovej krásy neprinieslo. Petržalka sa v prvom polčase cez pozornú obranu hostí do výraznejších šancí nedostala. V 15. min. videli diváci jedinú priamu strelu na bránku v prvom dejstve, ktorú presne do stredu brány vyslal hosťujúci Libič. Ani po zmene strán sa domáci do výraznejšieho tlaku nedostali, Banskobystričania si ľahko poradili s nakopávanými loptami. Najväčšiu šancu zápasu priniesla 76. min., keď strelu hosťujúceho Bartoša smerujúcu do brány napálil do brvna jeho spoluhráč Veselý. Následný Kentošov strelecký pokus vyrazil Čobej na roh.

ŽK: Mikulič, Krejčík, Ševinský, Borbély - Veselý, D. Tóth, Pečovský, rozhodoval: Cichý, 2682 divákov. PETRŽALKA: Čobej - Ševinský, Soboňa, Borbély, J. Ďurica - G. Straka (79. Kozák), Zvara (59. Suchánek), Krejčík, Šoltis - Krejčí, Mikulič (59. Vaščák). B. BYSTRICA: Zajac - M. Pančík ml., V. Veselý, Kentoš, D. Tóth - Pečovský (75. Penov), Svintek, M. Sovič (50. Juska), Libič - Vyskoč (90. Kulík), I. Bartoš.

Ružomberok - Slovan 0:0

Ružomberok (SITA) - Iba ťažko sa hľadajú slová, ktoré by vystihli futbalovú úroveň tohto zápasu. Šachová partia sa väčšinou odohrávala v prehustenom strede ihriska. Za zmienku stojí 80. min. sa Onofrej sa rútil na domáceho brankára, Hajdúch však útočníka Slovana vychytal. Bola to jediná stopercentná šanca v zápase, ktorá mohla rozhodnúť o výsledku.

ŽK: Zošák, Tomko - Šesták, Trančík, rozhodoval: Minárčik, 3328 divákov. RUŽOMBEROK: Hajdúch - Školník, Mikuláš, Laurinc, Had - Žofčák (68. Hloušek), Kurty (90.+ Bačík), R. Urban, Helbich, Zošák (74. Tomko) - Števko. SLOVAN: Trančík - Demeter, Hornyák, Polgár - Pecko (75. Obžera), Vomáčka, N. Hrnčár, E. Hrnčár - Fodrek - Šesták (85. Bednár, 90.+ Suchý), Onofrej.

Inter - Žilina 2:1 (1:0)

Bratislava (SITA) - Prvý polčas patril jednoznačne Interu, ktorého hráči boli aktívnejší a vypracovali si viacero príležitostí na skórovanie. V 9. min. sa Inter dočkal zaslúženého vedenia. Po zaváhaní Rzesota, keď bol Lembakoali v šestnástke rýchlejší ako on, sa dostal k lopte Halenár a poľahky poslal loptu od ľavej žrde do siete - 1:0. Nepriaznivý stav vyburcoval po zmene strán zverencov J. Šimurku a majster začal ukazovať na Pasienkoch svoju lepšiu hernú fazónu. V 47. min hlavičku Fabuša kryl na čiare Hýll, no o chvíľu neskôr bolo vyrovnané. Striedajúci M. Ďurica pekne našiel Sninského, ten hlavou priťukol Fabušovi a bolo 1:1. O výsledku sa na radosť domácich priaznivcov rozhodlo až v nadstavenom čase, keď sa po Lelkešovej prihrávke nádherne volejom trafil striedajúci Šebo.

Góly: 9. Halenár, 90.+ Šebo - 50. Fabuš, ŽK: A. Paulík, M. Čech ml., Šebo - M. Ďurica, Sninský, Zabavník, rozhodoval: Deneš (ČR), 668 divákov. INTER: Hýll - Čišovský, Gáspár, R. Kunzo - Burza, A. Paulík, P. Mráz (68. P. Brezík), P. Petráš, M. Čech ml. (89. Lelkeš)

- Halenár, Lembakoali (68. Šebo). ŽILINA: Rzesoto - M. Konečný, Špendla, B. Labant, Drahno - Kosmeľ (46. M. Ďurica), Zabavník, Sninský, Barčík - Šimček (71. Š. Rusnák), Fabuš (90.+ Besta).

Trnava - Dubnica 0:1 (0:1)

Trnava (SITA) - Dubničania od prvej chvíle naznačovali, že chcú pretrhnúť šnúru neúspešných výsledkov na súperových trávnikoch. Po štvrtom rohovom kope sa v 15. min. lopty zmocnil gólman Kováč, ten ju rýchle rozohral na Kišku, ktorý prebehol sám takmer celé ihrisko, zbavil sa kľučkou Novotného a Hrabala a prízemnou strelou vedľa pravej žrde otvoril skóre - 0:1. S pribúdajúcimi minútami potom prišli i trnavské chvíle, keď najprv v 26. min. Hrabalova hlavička naznačila gólové chúťky domácich a potom Novotný v 30. min. po siedmom rohovom kope Ujlakyho trafil spojnicu brvna a žrde. Keďže Trnavčania až do záveru nič nevymysleli, hostia môžu víťazstvo venovať ako pekný darček pre svojho trénera Jankecha, ktorý práve v deň zápasu slávi 66. narodeniny.

Gól: 15. Kiška, ŽK: Bestvina, Ujlaky - Mráz, Doležaj, Zimen, rozhodoval: Hriňák, 3398 divákov. TRNAVA: M. Čech st. - Novotný, Bestvina, Hrabal, Ježík - Molnár (60. Hodúr), P. Ďuriš (46. Masaryk), Ujlaky, Kopúnek

(82. Staňo), Gašparík - Kožuch. DUBNICA: P. Kováč - Švestka, Ševela (27. Belák, 90. Švikruha), Doležaj, Zimen, - B. Mráz, Kiška, Držík, Dovičovič - Porázik, Straka (75. Sokol).

AS Trenčín - Matador Púchov 1:0 (1:0)

Trenčín (SITA) - V uzimenom počasí futbalisti hŕstku divákov príliš nezahriali. Skóre otvoril o desať minút na to Velický strelou zo 17 m k pravej tyči Bernadyho brány. Futbal sa zo Sihoti po úvodnom góle na dlhé minúty vytratil, keď hráči oboch tímov mysleli najmä na to, aby sa vyhli osudovej chybe. Hneď v úvode druhého polčasu sa ocitol za chrbtom obrany AS hosťujúci Breška, ale na dlhú prihrávku stačil reagovať vybehnutím v poslednom momente domáci brankár Volešák. Trenčania mohli potvrdiť svoje víťazstvo v záverečnej desaťminútovke druhým gólom, Ivana a ani Miklas však nemali dostatok pokoja pri zakončení.

Gól: 25. Velický, Pred 724 divákmi rozhodoval Havrila, ŽK: 80. Lietava - 59. Vavrík, 87. Ovad. Trenčín: Volešák - Palša, Škrtel, Mičenec, Homér - Hanko (75. Miklas), Velický, Kubala, Vavrúš (90.+ Jakúbek) - Ivana, M. Kozák (74. Lietava). Púchov: Bernady - Hricko (77. Talda), Ovad, Brisuda, Holčík - Beliančin (62. Mir. Nemec), Belák, Jambor (46. Vavrík), Čvirik - Škripec, Breška.