Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V humenskom futbale ostane zvečnený navždy. Ako muž z titulky

Pred vsietením víťazného gólu do siete Slovana. Fotografia z titulky publikácie Chemlon do toho! od Ivana Pajtáša. (Autor: archív V. Cepka)
Sportnet|Publikované 18. aug 2020 o 22:00

Dušan Papiak oslávil okrúhle jubileum.

HUMENNÉ. Dušan Papiak, bývalý úspešný futbalista, v osemdesiatych rokoch minulého storočia reprezentujúci farby Chemlonu Humenné v I. SNFL sa zaradil do klubu šesťdesiatnikov.

Prišiel rovno do dorastu. A hneď skóroval

V jeho rodnom liste je uvedený dátum 17. 8. 1960 a miesto narodenia Spišská Nová Ves.

Spišskonovoveská životná kapitola trvala iba zopár dní, s rodinou sa sťahoval k historickému Monastyru v katastri Krásny Brod.

Neprešiel žiadnymi prípravkami a žiackymi kategóriami.

Až vo veku mladšieho dorastenca vhupol do organizovaného futbalu v TJ Spartak Vihorlat Medzilaborce. Hneď pri svojom prvom futbalovom vystúpení si pripísal dva góly.

Z A-mužstva Medzilaboriec sa v januári 1982 sťahoval do Tesly Stropkov, do radov mužstva bojujúceho o postup do I. SNFL.

Mužstvo, ktoré vybojovalo potup, sa spoliehalo hlavne na úderný útočný trojzáprah Marián Prusák, Dušan Papiak a Alojz Špak.

Pamätný gól Slovanu

Na scénu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa potom vrátil už v drese Chemlonu Humenné. Tam sa stal na štyri sezóny lídrom a oporou mužstva.

Po vydarenej sezóne 1985/86 prišlo aj ocenenie v ankete týždenníka Podvihorlatské noviny o Najlepšieho športovca roka okresu Humenné za rok 1986.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.