Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

V Humennom radosť z umiestnenia i divákov

Sportnet|Publikované 26. nov 2005 o 00:00

Humenné Prvý hokejová liga má za sebou prvú polovicu základnej časti, čo zároveň znamená príležitosť na obzretie sa za doterajším účinkovaním oboch

našich zástupcov v druhej najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku. Kým v Trebišove momentálne najviac hútajú nad tým, odkiaľ zoženú finančné prostriedky nato, aby nemuseli uprostred ročníka odhlásiť mužstvo zo súťaže, v Humennom sa tešia z úspešného ťaženia v doterajšom priebehu prvej ligy.

Hoci HKM je na slovenskom hokejovom poli iba nováčikom, na jeho výsledkoch sa to skoro vôbec neodráža. Šieste miesto je dôvodom na spokojnosť, hoci nebyť niektorých zaváhaní, mohli byť na tom zverenci trénera Jozefa Čontofalského ešte lepšie. "Nazdávame sa, že Humenné je príjemným oživením prvoligovej súťaže. Aj keď stále iba nadobúdame skúsenosti, presvedčili sme sa, že môžeme rovnocenne súperiť s každým účastníkom súťaže. Mrzia nás najmä posledné dve straty bodov v zápasoch s Levicami a Prešovom. Darmo aj my musíme platiť nováčikovskú daň, konštatoval prezident HKM Humenné Jaroslav Suchý, ktorý si ešte vlani pri účinkovaní klubu v druhej lige Východ vytýčil za cieľ prilákať do hľadiska v Humennom čo najviac divákov. "Úroveň návštevnosti na domácich prvoligových stretnutiach síce nedosahuje počet fanúšikov na tribúnach počas vlaňajšej baráže o postup proti Banskej Bystrici, no napriek tomu sme v rebríčku návštevnosti na prvom mieste. Na súboji s Banskou Bystricou sme zároveň mali doposiaľ rekordnú účasť divákov v sezóne. To sú fakty, ktoré nás tešia, ale zároveň nútia, aby sme prilákali ešte viac ľudí do hľadiska, doplnil Jaroslav Suchý, ktorého najviac potešila postupne zvyšujúca sa účasť žien na domácich zápasoch HKM.

Keďže cieľom Humenného je podľa možností čo najvyššia priečka pred súbojmi play-off, funkcionári spod Vihorlatu intenzívne pracujú na posilnení kádra. "V každom prípade potrebujeme káder vystužiť najmenej dvoma obrancami a rovnakým počtom útočníkov. Keďže hráčsky trh na Slovensku momentálne veľa možností neponúka, rozhodli sme sa rozhodiť siete v zahraničí. Prvou lastovičkou by mohol byť príchod martinského odchovanca Pavla Riečičiara, ktorý naposledy hrával v českej prvoligovej Kadani. Z rovnakého celku by nás mohol posilniť odchovanec Spišskej Novej Vsi obranca Čuj. Po návrate zo švédskeho druholigového Äspplovenu už za nás nastúpil kmeňový hráč Košíc obranca Kall, nuž a s Martinom rokujeme o uvoľnení útočníka Štefana Zachara, ktorý v minulosti účinkoval v drese Trebišova a v súčasnosti hráva za Prievidzu. Taktiež pracujeme na uvoľnení aspoň jedného z dvojice Liptákov Tarageľ Mravec, zavŕšil bohatý výpočet možných posíl prezident HKM Humenné Jaroslav Suchý.

Súvisiace články