Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V Humennom po prvej tretine rolba narazila do mantinelu

Miesto havárie. Dvere mantinelu boli bez železných rámov i plexiskla. (Autor: peso)
Sportnet|Publikované 19. okt 2015 o 22:00

Do 40 minút nebola v Humennom technická porucha odstránená, takže zápas sa ukončil predčasne.HUMENNÉ. V prvoligovom hokejovom derby Humenné – Prešov videli diváci iba 20 minút hokeja.

Po prvej tretine mali domáci priaznivci dôvod na spokojnosť, lebo Humenčania viedli 2:0, no to, čo sa udialo počas prestávky, znamenalo predčasný koniec radosti.

Havária...

Začala sa prestávka po prvej tretine, na ľadovú plochu vošla rolba, pričom vstupné dvere ostali otvorené.

Úprava ľadovej plochy začala popri mantineli, ale keď rolba prechádzala popri otvorenej časti, zaznel rachot, náraz. Zlé vymeranie, ohnuté dvere, odlomené tri kovové rámy, plexisklo rozsypané.

Aby stretnutie mohlo pokračovať, oprava sa musela ukončiť do 40 minút. Nestalo sa, v hľadisku bol piskot, diváci rozladení, nahnevaní.

Podľa súťažného poriadku, článok 45/d = ľadová plocha sa stala nespôsobilá, resp. technická závada nebola odstránená do 40 minút. Rozhodca Mihaľov vhodil medzi päťkami oboch mužstiev buly a následne stretnutie predčasne ukončil.

Zlyhal ľudský faktor

Sklamaní ostali nielen aktéri stretnutia či diváci.

„Dobre rozohraný zápas, chlapci to odmakali, čo k tomu dodať. Zlyhal ľudský faktor,“ poznamenal predseda predstavenstva MHK Humenné Ladislav Kovalský.

Po druhýkrát v sezóne sa v Humennom udiali problémy. Zápas s výberom Slovensko „20“ sa ani neuskutočnil, v derby s Prešovom jedna tretina.

„V prvom prípade to bola únava materiálu na rolbe, teraz ľudský faktor. Na jednej strane to vnímam ako nedôslednosť, na strane druhej možno až prílišné chcenie človeka. Sumárne to však vyústilo do situácie, ktorá nám na psychickej stabilite nepridá,“ konštatoval Kovalský.

O výsledku predčasne ukončeného stretnutia rozhodne riadiaci orgán 1. hokejovej ligy v týchto dňoch.

Za cieľom zaostáva

Humenský prvoligový nováčik má za sebou štvrtinu základnej časti. Oproti stanoveným cieľom je mierne pozadu, na miestenku zaručujúcu účasť play-off zatiaľ mierne stráca.

„Sezóna pred nami je ešte dlhá. Zatiaľ platíme nováčikovskú daň, no je pred nami v základnej časti ešte veľa stretnutí, možností naplniť predsezónne zámery,“ vyjadril sa prvý muž humenského hokeja.

Najbližšie v piatok 23. 10. Humenné doma privíta Spišiakov.

„Priaznivci hokeja budú mať vstup na zápas zdarma. Z iného pohľadu to však pre klub zadarmo nebude, divákov pozýva na stretnutie bez vstupného  'ľudský faktor', ktorý zlyhal,“ dodal Ladislav Kovalský.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.