Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Humennom odčinili Ličartovčania dve predchádzajúce prehry, teraz chcú požičané vrátiť Dubovej

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 23:00

Ličartovce Pádnu odpoveď dali po dvoch predchádzajúcich prehrách druholigoví futbalisti Steel Transu Ličartovce v minulom kole na štadióne HFC

Humenné. Pádnu hlavne víťazstvom 4:1. Po nečakaných zakolísaniach a prenechaniu miesta na špici druholigovej tabuľky prišla odpoveď i v podobe výsledku zodpovedajúcemu výkonu?, pýtame sa pred blížiacim sa ďalším súbojom o druholigové body s Dubovou, manažéra Steel Transu Jaroslava Galka (na fotografii vľavo v spoločnosti trénera J. Vukušiča).

"Nazdávam sa, že áno. Aj keď výkon závisí od toho, čo dovolí súper. Nuž a osobne mám pocit, že Humenčania proti nám hrali dosť zakríknuto. Hrali sme dobre, ale priznávam, mali sme i potrebnú dávku futbalového šťastia. Presvedčili sme sa, čo to s mužstvom urobí, ak dá rýchly gól. V predošlých dueloch sme ako prví inkasovali my, teraz sa karta obrátila. Pohoda sa preniesla na naše kopačky. A premietla sa do celozápasového kvalitného výkonu." Netvrdíme, že prehrami so Sencom a následne i doma s Banskou Bystricou sa v ličartovskom futbalovom klube hladina rozvírila. Avšak ani to, že ostala pokojnou. Faktom zrejme asi je, že po presvedčivej výhre pod Vihorlatom nálada v kabíne Steel Transu sa zlepšila. "Samozrejme. Iná atmosféra vládne na tréningoch po vyhranom zápase ako po prehrách. Každého hnevalo, aj keď to nie každý dal navonok najavo, že pád z pozície lídra ho hnevá. A práve v Humennom bolo evidentné, že stratené chcú chlapci čím prv dohnať. Podľa toho sa i na ihrisku zariadili." Zvykne sa tradovať, že každé víťazstvo z vonku, aby malo tú správnu hodnotu, je treba potvrdiť následne doma. V sobotu pricestuje do Ličartoviec Dubová, ktorá Steel Trans vyradila na jeho štadióne po penaltovom rozstrele z ďalších bojov v Slovenskom pohári. Tentoraz, v súboji o druholigové body, sa ličartovskí futbalisti už nemienia dať zaskočiť. "To, že víťazstvo v Humennom je treba potvrdiť, zdôrazňoval pri rozbore tohto zápasu tréner J. Vukušič. Paradoxné pritom je, že práve po vyliatí z pohára Dubovou, nasledovala naša neúspešná druholigová šnúra. Remízy vo Veľkých Levároch a doma s Rimavskou Sobotou, potom dve spomenuté prehry. Takže tohto nášho najbližšieho súpera máme dobre "zafixovaného"... Chystáme sa naň maximálne zodpovedne so snahou vrátiť mu pohárový neúspech aj s úrokmi," zastrája sa ličartovský manažér.

Stretnutie Ličartovce Dubová začne v sobotu už o 13,30 hodine. V tábore Steel Transu, s výnimkou laborujúceho Andraščíka, sú ostatní hráči zdravotne v poriadku. V Humennom sa ličartovskí kormidelníci trafili do zostavy, nuž dúfajme, že rovnako šťastnú ruku budú mať aj pred týmto duelom. V príprave na sobotňajší zápas vyhrali Ličartovčania nad Krásnou 6:1.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.