Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

V Holandsku nedohrali futbal pre rasistické pokriky divákov

Sportnet|18. okt 2004 o 00:00

AMSTERDAM - Rozhodca Rene Temmink predčasne ukončil sobotňajší duel 8. kola holandskej futbalovej ligy ADO Den Haag - PSV Eindhoven v 80. min po tom, ako domáci fanúšikovia začali skandovať urážlivé heslá.

PSV viedlo po góloch švajčiarskeho útočníka Johana Vonlanthena z 1. a 53. minúty 2:0, keď sa rozhodca ako prvý v holandskom futbale rozhodol uplatniť nové pravidlo, podľa ktorého môže v prípade urážlivých pokrikov predčasne ukončiť stretnutie. Starosta mesta Dick Deetman arbitrov krok schválil, keďže už predtým ho policajti požiadali o prerušenie zápasu.

Fanúšikovia Den Haagu sa podobným spôsobom prejavili aj v septembri, keď počas duelu s Ajaxom Amsterdam zborovo urážali holandskú herečku, ktorá je snúbenicou jedného z futbalistov amsterdamského klubu.

Temminkovi podľa agentúry ANP najtvrdšia časť domácich fans nadávala, že je kúpený od PSV. Ešte tvrdší boli k židovskej populácii, ktorú posielali do plynu. Na štadióne v Haagu nešlo o prvý priestupok v sezóne, v septembri tam fanúšikovia zranili reprezentanta Rafaela van der Vaarta.

O výsledku zápasu i treste pre divákov a klub rozhodne disciplinárka. (sita, tasr)

Súvisiace články