Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V hokejovom Trebišove všetko po starom

Sportnet|Publikované 14. nov 2005 o 23:00

Trebišov - Kríza trebišovského hokeja trvá. Po tom, čo funkcionári HK VTJ pred týždňom ledva naškriabali na cestu do Prešova, kde Zemplínčania

šokujúco vyhrali 1:0, musia znovu riešiť podobný problém pred dnešným výjazdom na súboj 21. kola prvej ligy do Spišskej Novej Vsi. Šťastím v nešťastí je, že v čase najväčších problémov hrá Trebišov stretnutia vo východoslovenskom regióne. Čo bude potom, teraz nikto nevie... "Isté je, že na Spiš dnes vycestujeme, aj keby sme mali ísť na koňoch. Našim problémom je však aj káder, opäť nastúpime iba s torzom. Keby sme mali k dispozícii aspoň kompletný káder, ľahšie by sa nám pasovalo s už existujúcimi ťažkosťami. Mali by sme väčšie šance na výsledky, no keď prehráme doma 1:7 s Považskou Bystricou, aj pohľady ľudí z okolia sú všelijaké, trafil klinec po hlavičke tréner trebišovského mužstva Branislav Kohutiar.

Vo štvrtok sa uskutočnilo stretnutie medzi čelnými predstaviteľmi mesta Trebišov a HK VTJ Trebišov, primátorom Dušanom Poľackým a prezidentom klubu Vasiľom Suchým. "Absolvoval som rokovanie s primátorom Dušanom Poľackým, ktorý nám dal isté prísľuby, ale definitívu budeme poznať až v pondelok. Dovtedy je stav v klube de facto nezmenený. Budeme čakať a potom sa k situácii vyjadríme," povedal nám vtedy prezident HK VTJ Trebišov Vasiľ Suchý.

Do včerajšieho popoludnia čakali hokejisti márne, no slovami športového riaditeľa klubu Romana Bajzáta nás ubezpečovali, že hádam do večera sa to ešte zmení. "Včera večer sme mali mať ešte jedno stretnutie, takže situácia nie je úplne beznádejná. Čo sa týka situácie hráčov, podarilo sa nám skresať podlžnosti voči nim. Dostali však iba akési zálohy, na ktoré sme si však museli požičať. Problémy sme tým však veľmi nevyriešili, skôr sme ich zväčšili, doplnil Roman Bajzát.

Primátor sa stratil...

(lyv)

O stanovisko k možnostiam riešenia kritickej situácie v klube HK VTJ sme chceli požiadať aj primátora mesta Dušana Poľackého. Celé popoludnie sme sa s ním snažili skontaktovať v jeho kancelárii na magistráte, ale bez úspechu. Ako nám neskôr oznámili na sekretariáte, medzitým odišiel. Podľa našich informácií sa okolo druhej popoludní vybral s kandidátom na župana za SDKÚ Viliamom Novotným na kontrolu volebných miestností. Ako je známe, Novotného podporuje na post župana koalícia HZDS - SDKÚ - DS - Strana zelených, Poľacký zase kandiduje za poslanca. Jedným z cieľov cesty mali byť Parchovany, podľa vyjadrení starostu obce Jána Hvozdíka však na "kontrolu prišli až okolo trištvrte na štyri. S primátorom sa nám napriek snahe nepodarilo spojiť ani cez starostov mobil.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.