Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V hlavnej úlohe bratia Tomčákovci

Sportnet|Publikované 29. apr 2015 o 22:00

Mladší Radovan nepremenil pokutový kop, starší Štefan z priameho kopu rozhodol.HUMENNÉ. Štvrtoligovým lákadlom vo futbalovom regióne pod Vihorlatom bolo derby Radvaň n/L. – Pakostov (0:1). Bol to súboj klubov z obcí medzilaborskej doliny, ktorý lákal aj preto, že štvrtý hostil tretieho.

Päť kapitánov

Ako to už v derby stretnutiach býva, úroveň bojovnosti aj presahovala rámec únosnosti, čo malo za následok napomenutia kartami.

Žltých bolo dovedna sedem, pričom hosťujúci Fedorko pri potýčke kapitánov bol v 38. minúte napomínaný po druhýkrát, a tak musel predčasne pod sprchy.

A začala sa rošáda s kapitánskymi páskami... V pakostovských radoch ju prevzal Olexík, keďže v 80. minúte striedal, derby v úlohe pakostovského vodcu dohral Berdák.

Radvanský kapitán Horvát v druhom polčase kvôli zraneniu nenastúpil, z kabíny vyšiel v pozícii domáceho kapitána Kudláč. Derby teda malo až päť kapitánov.

Penalta nad

Prvý dôležitý moment derby stretnutia sa udial v 48. minúte. V prieniku bol faulovaný Ondica a domáci mali výhodu pokutového kopu. Loptu si postavil Tomčák – Radovan, pričom ho v drese hostí sledoval aj jeho starší brat Štefan.

„Určite chcel skórovať, otvoriť derby gólom. Jeho zámerom bolo prudko prepáliť brankára, loptu dvíhal o čosi vyššie, napokon ju asi podkopol a tá asi o pol metra minula brvno. Mrzelo ho to, na druhej strane nie je prvý, kto penaltu nepremenil,“ konštatoval Štefan Tomčák.

Za odvahu Ragana

O výsledku stretnutia napokon rozhodla 60. minúta. Pakostovský hráč sa nebojácne vydal na súboj s radvanskou defenzívou, bol pred šestnástkou zastavený nedovolene a hostia mali výhodu priameho kopu.

„Patrik Ragan sa dostal do radvanského 'mlyna' dvoch obrancov, stratil koordináciu, zle dopadol na chrbát, aj na chvíľu stratil dych, takže bolo nutné ošetrenie. Vďaka nemu sme mali priamy kop asi z osemnástich metrov. Keď som si chystal loptu, všimol som si, že brankár nestojí veľmi dobre, za múrom v strede brány. Úlohu trafiť odkrytý kút brány som zvládol a lopta skončila v sieti,“ dodal Štefan, v derby šťastnejší z bratov Tomčákovcov.

V závere mohli domáci z priameho kopu vyrovnať, strelu Parasku do šibenice však Klamár odvrátil a derby ostalo jednogólové.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.