Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Harichovciach dostáva mládež zelenú

Sportnet|Publikované 22. nov 2005 o 23:00

Harichovce V mládežníckom futbale v Harichovciach sa blýska na lepšie časy. Kým v niektorých kluboch sú mládežnícke družstvá skôr na splnenie

povinnosti mať povinne žiacke resp. dorastenecké družstvo, u Harichovčanov je to ináč.

"Samozrejme, že v centre pozornosti každého futbalového klubu je A mužstvo dospelých, lenže my chceme vychovávať aj kvalitnú mládež. Príkladom toho je, že v lete sme angažovali ku žiakom kvalitného trénera Jána Klapáča. Už po jeseni bolo jasne vidieť kvalitatívny a herný posun u najmladších adeptov futbalu.

Cieľom je vytvoriť aj školské športové stredisko so špecializáciou pre futbal," povedal na úvod manažér klubu Pavol Hudáček.

O príprave a výsledkoch žiakov v III. lige skupina B sme sa zhovárali s trénerom žiakov Ján Klapáčom.

"Príprava na nový súťažný ročník prebehla podľa mojich predstáv. Na tréningovom procese sa zúčastňovalo 14 16 hráčov. Sú to väčšinou šiestaci a siedmaci, perspektívu majú pred sebou. Chlapci si zvykli na určitý model prípravy a počas tréningov, ktoré boli zamerané hlavne na technickú časť ukázali, že môžu byť z nich kvalitní hráči," analyzuje letnú prípravu tréner.

Mladý káder dosiahol počas jesene tieto výsledky.

doma640216:1412

vonku70074:510

spolu1340920:6512

V tabuľke 12. miesto. Najlepším strelcom mužstva sa stal Ľubo Kršiak, ktorý zaznamenal sedem gólov.

"Po každom zápase hráčov hodnotím známkami od 1 do 10. Tu dosiahol najlepšie výsledky kapitán Jozef Hrušovský. Druhý je brankár Patrik Kopžár a tretí veľký talent harichovského futbalu iba 9 ročný Marek Košár. Nechcem tým znížiť výkony ostatných chlapcov, každý sa snažil v zápase vždy hrať na hranici svojich možností, ale výsledok sa vždy nedostavil. Chlapci ma milo prekvapili hlavne v domácich zápasoch proti Margecanom a Nálepkovu. Spokojný som bol aj s výkonom v Jaklovciach, vtedy boli podmienky na hranici regulárnosti, ale hráči siahli na dno hlavne psychických síl," dodal J. Klapáč.

Treťoligovým žiakom Harichoviec želá celé vedenia klubu, aby úspešne pokračovali v príprave na náročnú jarnú sezónu a dosiahli lepšie výsledky ako v jeseni.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.