Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

V Grécku prepukli oslavy, tréner Portugalska Scolari sa ospravedlnil

TASR|13. jún 2004 o 10:25

Atény 13. júna (TASR) - Po úvodnom dni futbalových majstrovstiev Európy zostalo domáce Portugalsko v šoku a veľká eufória zavládla v Grécku, keď zverenci ...

Atény 13. júna (TASR) - Po úvodnom dni futbalových majstrovstiev Európy zostalo domáce Portugalsko v šoku a veľká eufória zavládla v Grécku, keď zverenci trénera Otta Rehagela zdolali v otváracom zápase EURO 2004 v A-skupine favorizovaných domácich 2:1. V Grécku prepukli divoké oslavy a navodila sa výborná atmosféra pred augustovými olympijskými hrami v Aténach.

Grécky premiér Costas Karamanlis poslal futbalovým reprezentantom blahoprajný telegram a nezabudol pozdraviť ani oslavujúcich fanúšikov v celej krajine. Po konečnom hvizde rozhodcu boli niekoľko minút preťažené linky gréckych mobilných operátorov, pretože fanúšikovia nešetrili oslavnými SMS-správami. "Som v siedmom nebi. Prevrátili sme zlatú stránku futbalovej histórie Grécka," nadchýnal sa oslavujúci 70-ročný dôchodca Efthimis Matsis v uliciach Atén.

Úplne opačné nálady prepukli medzi priaznivcami portugalského tímu, do ktorého pred šampionátom vkladali veľké nádeje. "Chcem sa ospravedlniť za výsledok a výkon. Nemôžeme to už vrátiť späť. Na takýchto turnajoch hráme tri zápasy v skupine a prehrať môžeme maximálne raz, čo sme si už vyčerpali. V ďalšom zápase pôjde o všetko," uviedol brazílsky tréner na lavičke Portugalska Luiz Felipe Scolari, ktorého zverencov čaká v stredu na štadióne Luz Rusko.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Švédsko vs. Slovensko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Česko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Škótsko
Kurzy prináša