Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V. Gombár sa stal doma prorokom za štyridsaťpäť minút

Sportnet|Publikované 4. nov 2007 o 23:00

FK Spišská Nová Ves potvrdila aj na pôde MŠK Tesla Stropkov, že v tejto sezóne sa jej na ihriskách súperov darí. V 14. kole stačil jej hráčom na tri

body zlepšený výkon po zmene strán potvrdený dvoma presnými zásahmi T. Čekovského s R. Pavlíkom.

Keď hráči počúvajú...

Tréner FK Spišská Nová Ves Vladimír Gombár v nedeľu na pôde MŠK Tesla Stropkov ukázal ako sa dá príbeh, podľa ktorého je ťažko byť doma prorokom, vybaviť za štyridsaťpäť minút. Určite nemôžeme napísať, že Spišiaci v prvom polčase vyhoreli, ale na druhej strane, ani nepotvrdili tabuľkový rozdiel medzi oboma súpermi. Po prvom góle Stropkova z kopačky M. Fečka a nervóznom závere prvého dejstva sa obraz hry na trávniku po zmene strán podstatne zmenil. Hostia vyrovnali T. Čekovským hneď v 47. min. a svoju územnú prevahu potvrdili v 62. min. streleckou lahôdkou v podaní R. Pavlíka. Hráči Sp. N. Vsi držali réžiu stretnutia pevne a s prehľadom na svojich kopačkách, keď ofenzívne výpady domácich s istotou zachytávali pred vlastným pokutovým územím. "Chlapcom som len prizvukoval, aby sa venovali svojej hre a nenechali sa vyprovokovať. Vysvetlil som im, nech s domácimi o loptu nebojujú, ale nech hrajú kombinačne. Zároveň som zdôraznil, aby sme sa pokúsili, čo najskôr vyrovnať. Chceli sme staviť na kombinácie a koncentrovať sa iba na hru. Na rovnakú kartu sme vsadili aj v druhom polčase v Ružomberku, no hoci sme na Liptove prehrali, mam pocit, že pred týždňom sme, až na koncovku, zahrali lepšie," odpovedal tréner FK Spišská Nová Ves Vladimír Gombár na otázku, akými pokynmi naštartoval svojich zverencov k druhpolčasovému zlepšenému výkonu.

Úsmev a "odvaha"

Pre V. Gombára sú zápasy s MŠK Tesla vždy špecifické, pretože prvé futbalové kroky robil práve na stropkovskom trávniku a aby toho nebolo málo, v 14. kole zdolal tím vedený jeho starším bratom Petrom. "Keď si zapnem teletext, ako prvý ma zaujíma výsledok Stropkova, no na druhej strane, dnes som v Spišskej Novej Vsi a nemôžem si dovoliť, aby mužstvo našich kvalít puklo na pôde momentálne posledného celku tabuľky. A či to chcelo veľa odvahy vyhrať v Stropkove? Neviem, no verím, že Stropkovčania ešte dvihnú hlavy a v jari sa posunú v tabuľke vyššie," reagoval s úsmevom V. Gombár na poznámku, či prísť vyhrať do Stropkova chcelo v jeho prípade veľa "odvahy".

Imrich Makó

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.