Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Giraltovciach sú radi, že sa jeseň skončila

Finiš. Vystúpenie u lídra (vľavo bojuje o loptu Vojta) zvládli Giraltovčania lepšie než domácu rozlúčku. (Autor: Peter Cingel)
Sportnet|Publikované 5. nov 2012 o 23:00

Konečne je to za nami! Takto si vydýchli mnohí účastníci najvyššej regionálnej futbalovej súťaže.

Konečne je to za nami! Takto si vydýchli mnohí účastníci najvyššej regionálnej futbalovej súťaže po tom, čo sa cez víkend skončili tohtoročné zápolenia IV. ligy. Frflali už aj na to, že museli absolvovať predohrávku z jarnej porcie. Nepozdávalo sa im počasie ani terény a hlavne to, že kádre nie sú svojou početnosťou stavané na takýto program.

GIRALTOVCE. Rovnaký názor zastávajú aj v giraltovskom klube. Podľa trénera MFK Slovan Richarda Gábora situácia oproti začiatku jesennej časti sa značne zmenila.

V prvom kole Giraltovčania totiž vyhrali na ihrisku Vysokých Tatier 2:0, v domácej jesennej rozlúčke sa museli v súperení s týmto rivalom uspokojiť s remízou 1:1.

Bol to tretí zmierlivý výsledok v rade na domácej pôde a, veru, veľmi dávno sa v úlohe hostiteľov netešili z plného bodového zisku.

„Mužstvá už len dohrávali túto časť súťaže. Ide o amatérsky futbal, preto nie je jednoduché mať pokope toľkých hráčov, koľko by bolo žiadúce. U viacerých tímov bolo poruke horko-ťažko jedenásť-dvanásť jednotlivcov. To sa podpísalo pod úroveň hry i celkovú kvalitu. Aj u nás bolo na súpiske len akurát a to nielen teraz, ale aj v predošlom kole. Okrem toho už tiež povrch ihrísk nie je celkom vyhovujúci, jeho náročnosť kládla na aktérov vysoké nároky, preto sa hralo zväčša medzi šestnástkami a čakalo sa na chyby. Bolo vidno, že každý má toho plné zuby,“ zhrnul svoje negatívne poznatky giraltovský lodivod.

Pripomenul, že hoci sa jeho tímu vyhýbali zranenia, predsa nebolo jednoduché poskladať celok.

Vyrovnanie po sérii chýb

Veľa šancí sa v meraní síl nevyskytlo. Domáci sa snažili o aktívny futbal, častejšie ohrozovali brankára hostí. Tatranci hrozili ojedinele po brejkoch , hlavne zásluhou Palgutu.

„Strelili sme gól na začiatku druhej časti, trochu sme sa uspokojili a pôsobili dojmom, že sa už nič nemôže stať. Avšak pár minút pred koncom sme urobili sériu chýb a prišlo vyrovnanie. Určite tento zápas bol menej kvalitný než ten, ktorý sme odohrali v lete u tohto súpera.“

Znovu sa ukázalo, že giraltovský tím má problémy s psychikou a udržaním si rovnakej fazóny. Okrem toho absentuje vyslovený strelec.

Hoci na jednej strane teší, že celok zvonku priniesol 10 bodov (to v minulosti nebývalo), na druhej strane je mrzuté, ak štatistika ukazuje jedenásť stratených bodov na vlastnej pôde (na to tiež fanúšikovia neboli zvyknutí).

„Mladým chlapcom sa hrá lepšie vonku, kde netreba prekonávať sústredenú obranu, než doma, kedy sa vyžaduje potenciál tvorivosti. Aj preto sme viackrát prišli o víťazstvo doma v závere duelu. Mali sme i teraz na úspech, ale pobabrali sme to.“

Nuž, predtým tím MFK Slovan obstál u lídra, kde prekvapivo vyhral, teraz zase zakolísal. R. Gábor to zhrnul výstižne: „Keby sme remizovali v predošlom kole a vyhrali nad Tatrami, tak je lepšia nálada ako teraz, keď sú všetci rozčarovaní, hoci bodový úlovok je rovnaký.“

Poradie strelcov po 16. kole

16 gólov: Seman (V. Opátske)
11 gólov: Š. Pčola (Snina),
10 gólov: Jančošek (B. N. Ves),
7 gólov: Sninský D. (V. Revištia), Steininger (V. Opátske),
6 gólov: Kiseľ (B. N. Ves), Bilas (Stropkov), Lakatoš M. (V. Revištia), Pástor (Barca), Selep (St. Ľubovňa),
5 gólov: Fečko (Svidník), F. Varga (Stropkov), Vranko (Sabinov), Ri. Hritz (Sp. Podhradie), Škirda, Horňák Š. (V. Revištia), Buc (V. Tatry), Stachura (B. N. Ves), Majoroš Marcel (Haniska), O. Špilár (Michalovce B), Bednár (Snina),
4 góly: Popovič (Snina), Varhoľák, Uhrín (Barca), Rusnák, Tropp (Svit), Smoľák (V. Revištia), Dlugoš (Sabinov), Palguta, Maťaš (V. Tatry), Horňák P. (Haniska),
3 góly: Potoma, Vachaľ, Demčo (Stropkov), Štefánik, Révay (St. Ľubovňa), Knap, Kozák P. (B. N. Ves), Beck (Haniska), Kuruc (Barca), Alžbetkin (V. Tatry), Chýrik, Adam Miloš (V. Revištia), Bučko, Puchír (Svidník), Jambor, Badzík (Svit), Pankuch (Giraltovce).

zuk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.