Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V generálke by už nemal nik chýbať

Sportnet|Publikované 30. júl 2008 o 00:00

Už počas jarnej časti sľuboval prezident klubu Marek Kukulský počas letnej prestávky viaceré zmeny v bardejovskom futbalovom klube. Po dlhšom čase sa

tento klub vrátil k starému názvu Partizán, ktorý by mohol tomuto klubu nadviazať na predchádzajúce úspechy.

BARDEJOV. Počas krátkej prípravy dosiahli zverenci trénera Jozefa Kukulského dobré výsledky s druholigovými celkami, avšak v nedeľňajšom stretnutí regionálnej časti Slovenského pohára prehrali s Raslavicami 1:2.

Šancu dostali dorastenci

Vyradenie jedného z ašpirantov na postup do druhej ligy je prekvapujúce, ale tréner prehru prijal so stoickým pokojom. V tomto stretnutí nemohol rátať s deviatimi hráčmi základného kádra, ktorí ešte nemali nové registračné preukazy, a tak príležitosť dostali viacerí dorastenci. "Pohárový zápas sme nevypustili, hoci nám chýbalo veľa hráčov. Odohrali sme solídne stretnutie a naším cieľom je dobre sa pripraviť na treťoligovú sezónu. Chceli sme vyhrať, kto by nechcel, ale situácia sa zvrtla ináč. Nebudem z toho robiť žiadnu tragédiu," povedal kormidelník J. Kukulský. Pre Partizán nebol pohár prioritou a hoci nastúpil v pozmenenej zostave, nesklamal. Tréner dal príležitosť mladým dorastencom, ktorí budú hrávať prvú dorasteneckú ligu. Ukazuje sa, že Bardejovčania majú širokú základňu, z ktorej môžu odchovanci bez problémov naskočiť do seniorského celku. V pohárovom stretnutí sa mladíci snažili chýbajúce skúsenosti nahradiť bojovnosťou.

Generálka so Svidníkom

Súboj s Raslavicami nebol generálkou na prvé majstrovské stretnutie na budúcu stredu. Tú absolvujú dnes o 17.00 h so Svidníkom. Kormidelník vyslovil spokojnosť s priebehom prípravy, ktorú absolvovali v domácich podmienkach. Počas letnej prestávky nastali v klube aj hráčske výmeny oboma smermi. "Zatiaľ sa nám darí napĺňať naše plány z prípravy, počas ktorej sme odohrali viacero stretnutí, či už so Starou Ľubovňou, Vranovom, Lipanmi, alebo Sp. N. Vsou. Tieto zápasy nám ukázali našu silu i ambície bojovať o popredné priečky treťoligovej súťaže. Tieto víťazstvá pomohli hráčom získať viac sebavedomia, ale nesmieme zabúdať, že príprava je niečo iné ako majstrovské stretnutia. Musíme sa stále zodpovedne pripraviť na zápasy a nič v nej nemôžeme podceniť. Pohár nebol našu prioritou, hoci prehra zamrzela, ale dôležité bude pre nás zvládnutie náročnej sezóny. Predpokladám, že všetci sa budú snažiť proti nám vytiahnuť a čo najviac znepríjemniť situáciu," prezradil tréner. Hráči mali vytvorené v domácom prostredí veľmi dobré podmienky a mohli aj dvojfázovo trénovať.

Hráčske zmeny

Počas letnej prestávky nastal pohyb v kádri, keď odišli niektorí talentovaní dorastenci a rovnako aj Vasiliak, Adamišin, Jusko, Hudák, Jozef Belák i brankár Lukáč. Petráš si podľa všetkého v jesennej časti nezahrá a Hanuščák sa už zapojil do prípravy po zranení. "Do kádra sa postupne snažíme zabudovať nových hráčov a potrebujeme sa ešte viac zohrať. Posilami by mali byť Kerbčár, Kundra, Bučko, Kozák, Carasec, a verím, že sa presadia aj odchovanci Macečko a Čikoš-Pavličko. Podarilo sa nám predĺžiť hosťovanie Belákovi a snažíme sa dotiahnuť aj ďalšie prestupy a hosťovania," dodal J. Kukulský. V dnešnej generálke by už mal Partizán nastúpiť v optimálnej zostave, ktorá by mala byť základom v jesenných kolách.

Súvisiace články