Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V gemerskom štvrtoligovom derby vyhrala Revúca v Tornali

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

Revúca Najväčšiu pozornosť pútalo gemerské derby v skupine Juh IV. ligy stredoslovenského regiónu medzi extreťoligistom z Tornale a Revúcou, ktoré

skončilo v prospech hostí. Prvé víťazstvo dosiahol i Tisovec. Piatoligisti z Revúckeho a Rimovskosobotského okresu neuspeli, pričom najhoršie obišli jelšavskí futbalisti, ktorí doma inkasovali poltucet. V I. triede si z okresu Revúca počínali úspešne iba hráči Lubeníka.

IV. liga skupina Juh

TORNAĽA REVÚCA 1:2 (0:1)

Revúčania ani v 5. kole nenašli premožiteľa. V derby s Tornaľou sa presadili do polčasu raz a v prestávke viedli Tyčiakovým gólom. Podľa priebehu stretnutia mohli domáci pomýšľať na remízu, ale ich snahu zastavil druhým gólom Gajan. Jeden gól Tornale, o ktorý sa postaral Hugyár však na zisk aspoň bodu nestačil. Cenné víťazstvo si tak z juhu na sever odviezli hostia, ktorí však v druhom polčase priveľmi nepresvedčili. Revúčania sú 11 bodmi na čelných priečkach tabuľky, celok Tornale má bodov 6 a patrí mu stred priebežného poradia.

TISOVEC HROCHOŤ 3:2 (2:1)

Prvá výhra Tisovca prišla až v 5. kole, keď z množstva šancí dali domáci o gól viac ako ich súper. O tesné, ale zaslúžené víťazstvo sa zaslúžili Resutík dvoma a Petrok jedným gólom.

V. liga skupina D

JELŠAVA MODRÝ KAMEŇ 0:6 (0:1)

Domáci hrali od 20. minúty oslabení, keď jeden z hráčov Jelšavy musel po červenej karte pod sprchy. O tri minúty využili hostia jedenástku a otvorili skóre. Ďalšie góly do siete domácich padali až po zmene strán a ich počet dosiahol poltucet. Jelšava ostáva na poslednom mieste, keď z piatich zápasov je bez bodu a s hrozivým skóre 0:21.

DIVÍN GEMER 4:2 (1:1)

Hostia hrali do prestávky aktívne, dali gól Csutorom a mali veľké šance na úspešný výsledok. Na začiatku druhej časti hry však tri razy inkasovali a nádeje stratili. Gól Kesziho už nemohol na prehre nič zmeniť a mužstvo Gemera ostáva na spodných poschodiach tabuľky s 3 bodmi.

Z ďalších gemerských piatoligistov neuspelo ani Jesenské vo Veľkom Krtíši, kde prehralo 1:0 a pripísalo si prvú prehru. Druhá pred víkendom Hajnáčka nestačila vonku na lídra a v Poltári podľahli futbalisti z juhu Rimavskosobotského okresu v pomere 4:1.

I. trieda ObFZ RS

Opäť sa darilo Lubeníku, keď z trojice revúckych celkov v I. triede ObFZ Rimavská Sobota vyhral iba líder z Lubeníka. Muráň prehral vonku a Revúčka doma. Lubeníčania sú na čele tabuľky, keď gólmi Kvačkaja v úvode zápasu z penalty a po kombinačnej akcii v po hodine hry z kopačky Šavlíka vyhrali 2:1. Po troch kolách sú s plným počtom bodov na čele tabuľky. Na jej opačnom konci je Revúčka, ktorá doma prehrala s Tachtami 0:2. Nedarilo sa ani Muráňu, ktorý v dobrom stretnutí podľahol o jeden gól v Gemerskom Jablonci.

Výsledky: Lubeník Hnúšťa 2:1, Gem. Jablonec Muráň 3:2, Klenovec Veľký Blh 4:2, Uz. Panica Rim. Janovce 3:2, Revúčka Tachty 0:2, Veľké Teriakovce Kráľ 3:1