Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V gemerskom derby Hôrka body Podhradčanom nepustila

Prvý gól. Podhradčanov načal gól Š. Dostála. (Autor: Karol Csobádi)
Sportnet|Publikované 26. máj 2014 o 22:00

Šlágrom šiestoligového kola bolo už v poradí dvanáste vzájomné derby medzi Gemerskou Hôrkou a Krásnohorským Podhradím.

Šlágrom víkendového šiestoligového kola skupiny Košicko - gemerskej bolo už v poradí dvanáste vzájomné derby medzi Gemerskou Hôrkou a Krásnohorským Podhradím. Domáci, ktorí potrebovali body ako soľ, zvíťazili rozdielom triedy aj zásluhou hetriku D. Bodnára.

GEMERSKÁ HÔRKA. Domáci v snahe vyhnúť sa záchranárskym prácam potrebovali jednoznačne bodovať naplno a zdolať tak súťažne najstaršieho gemerského účastníka šiestej Košicko–gemerskej skupiny Krásnohorské Podhradie.

Tento cieľ začal napĺňať už po desiatich minútach Dostál, ktorý poslal domácich do vedenia. Nasledoval hetrik Bodnára, na ktorý dokázal odpovedať iba hosťujúci Hajdúk dosiahnutím čestného úspechu.

Rozhodli do polhodiny

Zápas bol prakticky rozhodnutý po polhodine, keď domáci už viedli rozdielom triedy.

„K stretnutiu sme pristupovali s plnou vážnosťou a snažili sa čo najskôr streliť vedúci gól. To sa podarilo Dostálovi, ktorý po rohovom kope využil zaváhanie v obrane hostí a hlavou skóroval. Do polčasu sme už zásluhou dvoch gólov Bodnára viedli presvedčivo a po prestávke zodpovedne kontrolovali ďalší priebeh hry. Hostia síce korigovali Hajdúkom, ale dvanásť minút pred koncom po faule na Ferdinanda arbiter nariadil penaltu, ktorú Bodnár premenil a zavŕšil tak svoj hetrik,“ uviedol na margo stretnutia spokojný tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

V oklieštenej zostave

Hostia vycestovali bez viacerých hráčov zo základu.

„Ako sme už avizovali, niekoľko hráčov vrátane gólmana Harhovského malo osobné i pracovné povinnosti, a tak sa do okliešteného základu zapracovali aj mladší chlapci. I keď sme loptu mali viac vo svojej moci ako domáci, zaskočili nás predovšetkým rýchle góly a ani nie po polhodine bolo skóre pre nás nelichotivé. Náš brankár totiž trikrát vyťahoval loptu zo siete. Myslím si, že táto úvodná polhodina bola pre ďalší vývin stretnutia rozhodujúca a domácim to vynieslo víťazstvo,“ uviedol tajomník FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.