Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

V Gemerskej Hôrke dvanáste derby

Doma vyhrali. Krh. Podhradie na jeseň zdolalo Gemerskú Hôrku 2:0. (Autor: kcs)
Sportnet|Publikované 24. máj 2014 o 00:00

Dnes si fanúšikovia futbalu v Rožňave a okolí môžu vyberať z dvoch alternatív.

Piatoligová Rožňava hostí Sokoľany a v VI. lige bude Gemerská Hôrka dejiskom v poradí už dvanásteho derby medzi domácim celkom a Krh. Podhradím.

ROŽŇAVA. Podhradčania v zápase nemajú čo stratiť, nakoľko okupujú najvyššie poschodia a aktuálne držia tretiu priečku o skóre za druhou Gečou.

„Pre nás v zápase dvoch najstarších účastníkov súťaže pôjde skôr o prestíž a uhratie čo najlepšieho výsledku. Z osobných dôvodov nám bude chýbať kapitán Piater a od zápasu s Dobšinou nedáva o sebe vedieť Prónyai,“ uviedol tajomník FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

I keď Hôrka stráca na Podhradie iba sedem bodov, tento rozdiel ich v prehustenom strede zosunul až na desiatu priečku. Pri chystanej reorganizácii súťaže to nie je momentálne najlichotivejšie umiestnenie.

„Sme si toho vedomí a jednoznačne našou snahou bude doma zvíťaziť a pripísať si plný počet bodov. Nikto neavizoval neúčasť, a tak pri kompletnej zostave verím, že cieľ splníme,“ poznamenal tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

V doterajších jedenástich zápasoch sedemkrát vyhralo Krh. Podhradie a štyrikrát Gemerská Hôrka. Na jeseň vyhralo Krh. Podhradie doma 2:0.

Rožňava hostí doma posledné Sokoľany, ktorým má z jesene čo vracať. Na pôde súpera totiž prehrali.

„Bude to o koncentrácii a o tom, ako pristúpime k zápasu. Nesmieme si dovoliť podceniť súpera. Mohlo by sa nám to vypomstiť. Sokoľanom máme čo vracať z jesene. Pevne verím, že sa nám to podarí. Súper dostáva v ostatných kolách dosť gólov, verím preto, že si v domácom prostredí znova dokážeme vytvoriť dostatok šancí a konečne ich aj premeniť. Lebo to nám v posledných zápasoch chýbalo,“ rozhovoril sa tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

„Aj v zápase v Strážskom sme si dokázali vytvoriť množstvo šancí, ale premenili sme len jednu. No výsledok aj hra ma určite po predchádzajúcich menej úspešných zápasoch potešili. Verím, že sme smolu prelomili a teraz potiahneme podobnú sériu ako na začiatku jarnej časti. Čo sa týka zostavy, určite postavím to najlepšie, čo budem mať k dispozícii. Uvidíme, ako to bude so zranenými hráčmi, či bude niekto z nich k dispozícii.“
Súvisiace články