Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V Gelnici seniori hokejovú sezónu ukončili

Sportnet|Publikované 4. mar 2015 o 23:00

V nedeľu sa posledný raz korčuľovalo. Mládežníci ešte budú hrať na turnajoch.

V nedeľu sa posledný raz korčuľovalo. Mládežníci ešte budú hrať na turnajoch.

GELNICA. Hokejový ruch na štadióna Petra Bindsa utíchol.

Vyššie ciele

O majstrovské body sa už v sezóne 2014/2015 bojovať nebude. V druhej lige Východ seniori Slovana obsadili konečné siedme miesto a do nadstavbovej časti nepostúpili.

„Sezóna je v Gelnici ukončená. Je predpoklad, že ešte žiaci a prípravka sa zúčastnia turnajov,“ opísal situáciu na gelnickom zimáku manažér Slovana Gelnica Ladislav Gross.

Pridal aj pooliahdnutie sa za skončeným súťažným ročníkom v podaní A mužstva: „Náš cieľ bolo piate – šieste miesto. Stále sme sa pohybovali na štvrtej priečke. Prišli sme o zranených, najlepšieho obrancu a dvoch najlepších útočníkov. To sa odzrkadlilo v tabuľke. Veľa majstrákov nám nevyšlo, napríklad naposledy, keď sme prišli v závere o víťazstvo nad Sabinovom. S Detvou sme mali doma vyhrať. V januári sa nám nedarilo strelecky. Bolo veľa zápasov, keď sme súpera prestrieľali, ale nie gólovo.“

Turnaj na záver

28. februára sa skončila hokejová sezóna na ZŠ P. Bindasa v Gelnici turnajom amatérov o Pohár primátora mesta. Z ôsmich družstiev postúpili do semifinále tri gelnické a tím z obce Víťaz.

Gelnické Hviezdy porazili Víťaz 2:0 a Gelnica Mesto zdolala mestského rivala Pinguin 4:1. V zápase o 3. miesto uspel Pinguin po triumfe nad Víťazom 3:1. Finálový duel priniesol výborný hokej.

Zápas výbornej úrovne nakoniec lepšie zvládlo družstvo Mesto Gelnica, ktoré najmä v druhej polovici zápasu zakončovalo bleskové akcie gólmi a celý turnaj vyhralo.

„Škoda preškoda toľkých výborných hokejistov, ktorí z rodinných, pracovných či študijných dôvodov nemohli v tejto sezóne nastúpiť v drese Slovana. Určite by sme boli v konečnej tabuľke II. ligy podstatne vyššie,“ uviedol funkcionár Slovana Gelnica Marián Znak.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.