Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V extralige tímov aj Hrbatý, Mertiňák, Cibulková a Rybáriková

SITA|Publikované 28. apr 2008 o 09:06

BRATISLAVA 28. apríla (SITA) - Do slovenskej extraligy tenisových tímov by sa v sezóne 2008 v súťaži mužov mohli zapojiť Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák či Ukrajinec Sergij Stachovskij. Medzi ženami figurujú ...

BRATISLAVA 28. apríla (SITA) - Do slovenskej extraligy tenisových tímov by sa v sezóne 2008 v súťaži mužov mohli zapojiť Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák či Ukrajinec Sergij Stachovskij. Medzi ženami figurujú na súpiskách napríklad Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Martina Suchá a sestry Zuzana a Kristína Kučové.

V oboch súťažiach bude v termínoch 29. apríla (štvrťfinálové 1. kolo), 1. mája (semifinále a zápasy v skupinách o 5. - 8. miesto) a 3. mája (finále a ďalšie stretnutia o konečné umiestnenie) bojovať po osem tímov.

V extralige mužov má najvyššie nasadenie TJ Slávia Právnik Bratislava. Obhajca titulu sa na úvod stretne s TKM Tlmače, a to - na základe systému reciprocity známeho aj z Davisovho pohára či Pohára federácie - na pôde spomenutého súpera. Už na semifinále sa črtá repríza vlaňajšieho rozhodujúceho súboja "právnikov" s TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava. Podľa nasadenia by v druhom semifinále mali bojovať šampión zo sezón 2005 a 2006 TK Slávia STU Bratislava a Inter Bratislava.

V súťaži žien sa jednotky žrebu zo Slovana predstavia na pôde STŠ Michalovce. Druhý nasadený TK Kúpele Piešťany bude hostiť TK Baník Prievidza a výhodu domáceho prostredia by potom mal aj v papierovo najpravdepodobnejšom opätovnom finále proti "slovanistkám", pričom je zaujímavé, že bez ohľadu na reálne výsledky sa rozhodujúci súboj určite neuskutoční v hlavnom meste.

Nováčikmi sú muži TC Slávia Trnava a ženy TK Ružomberok.


Súpisky:

MUŽI

TJ Slávia Právnik Bratislava:

Michal Mertiňák, Peter Miklušičák, Ladislav Švarc, Viktor Bruthans, František Polyák, Tomáš Janči, Karol Gálik, Anton Roller, Roman Kukal, Ján Repák, Michal Šramko, Martin Cséfalvay

TK Tlmače A:

Maroš Horný, Maroš Oršula, Marian Krasňan, Ján Frančák, Vladimír Polák, František Smrťka, Ivan Sitár, Peter Kosorín, Martin Rafaj

TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava:

Dominik Hrbatý, Sergij Stachovskij, Miloslav Mečíř ml., Filip Polášek, Michal Milko, Ivan Horský, Michal Macko, Andrej Martin, Jozef Kovalík, Michal Varga, Boris Kučera

TK Ratufa Levice A:

Pavel Šnobel, Ján Stančík, Erik Csarnakovics, Jakub Kúdela, Boris Štutika, Alexander Gašparetz, Ivan Herz, Róbert Gašparetz, Marian Poloma, Ján Mišík, Miroslav Mikle, Erik Lamper

TK Tatran 2007 Prešov A:

Jozef Blaško, Tomáš Ševcov, Tomáš Výrostko, Matej Klobušovský, Filip Havaj, Otakar Vénos, Šimon Krajčovič, Matej Anderko, Marek Straka, Peter Kakaščík, Ján Micenko, Branislav Breza

TK Inter Bratislava:

Kamil Čapkovič, Alexander Somogyi, Martin Hromec, Matúš Horečný, Michal Minárik, Peter Šuran, Marko Petržalka, Michal Vošček, Viktor Farkaš, Juraj Čižnár

TC Slávia Trnava:

Igor Wachter, Richard Nebyla, Tomáš Boleman, Tomáš Bohunický, Richard Stano, Juraj Jančovič, Martin Hains, Filip Vittek

TK Slávia Agrofert STU Bratislava:

Martin Kližan, Pavol Červenák, Marek Semjan, Michal Pažický, Ján Krošlák, Branislav Sekáč, Igor Braniša, Ivan Košec, Adrian Partl, Richard Kittler, Norbert Gombos


ŽENY

TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava:

Dominika Cibulková, Zuzana Kučová, Katarína Kachlíková, Nikola Vajdová, Kristína Kučová, Monika Kochanová, Ľubomíra Kurhajcová, Michaela Hončová, Lucie Mečířová, Andrea Popluhárová, Romana Tabaková, Petra Jůrová

STŠ Michalovce:

Lenka Wienerová, Martina Balogová, Katarína Poljaková, Ivana Belejová, Monika Lešniaková, Martina Košťálová, Kristína Kucianová, Katarína Šarišská, Michael Vraštiaková, Barbora Matusová, Antónia Markušková, Ivana Károlyiová

TK Slávia Agrofert STU Bratislava:

Klaudia Malenovská, Lenka Juríková, Andrea Rebrová, Květa Hájková, Nikola Matovičová, Andrea Mészárosová, Simona Synková, Danica Milinkovičová, Michala Kucharová, Lucia Butkovská, Barbora Ruffiniová, Katarína Unčovská

TJ Slávia Právnik Bratislava:

Martina Suchá, Martina Babáková, Dominika Zápražná, Eva Fislová, Andrea Masaryková, Barbora Žiačiková, Zuzana Vinšová, Alexandra Cigáneková, Barbora Fabianová, Nikola Meravá, Veronika Prachárová, Martina Mechurová

TK Ružomberok A:

Zuzana Michaličová, Dominika Svobodová, Karina Morgošová, Lucia Kovaľová, Dajana Csongrádyová, Tamara Dobrovolná, Barbora Birčeková, Janka Sekerová, Katarína Surová, Markéta Gašajová

TC SPU A-VX Nitra:

Stanislava Hrozenská, Michaela Pochabová, Silvia Chudá, Katarína Broošová, Jana Urbanová, Petra Pochabová, Andrea Candráková, Alexandra Stražancová, Natália Karaffová, Michaela Sílešová, Petronella Antoniewiczová

TK Baník Prievidza:

Zuzana Zlochová, Lucia Vršková, Miroslava Hríbiková, Soňa Kubásková, Katarína Patschová, Katarína Gábrišová, Katarína Dubcová, Alžbeta Reháková, Soňa Šefčíková

TK Kúpele Piešťany:

Magdaléna Rybáriková, Jana Juricová, Katarína Maráčková, Patricia Veresová, Alexandra Grácová, Zuzana Luknárová, Vivien Juhászová, Chantal Škamlová, Katarína Baranová, Vanesa Molnáriová, Laura Valková


Žreb (zhora podľa pavúka):

MUŽI:

1. kolo (štvrťfinále) - 29. apríla

*TKM Tlmače - TJ Slávia Právnik Bratislava (1)

TK Ratufa Levice - TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava (3-4)

TK Tatran 2007 Prešov - TK AŠK Inter Slovnaft Bratislava (3-4)

*TC Slávia Trnava (N) - TK Slávia Agrofert STU Bratislava (2)


Pozn.: v zátvorkách je nasadenie, "N" označuje nováčika, hviezdička indikuje dvojicu, z ktorej postupujúci bude mať v semifinále výhodu domáceho prostredia.

Semifinále a zápasy v skupine o 5. - 8. miesto sa uskutočnia 1. mája a finále (na pôde tímu z dolnej polovice "pavúka") a ďalšie stretnutia o konečné umiestnenie 3. mája.


ŽENY:

1. kolo (štvrťfinále) - 29. apríla

*STŠ Michalovce - TK Slovan Slovenská sporiteľna Bratislava (1)

TK Slávia Agrofert STU Bratislava - TJ Slávia Právnik Bratislava (3-4)

*TK Ružomberok (N) - TC SPU AX - V Nitra (3-4)

TK Kúpele Piešťany (2) - TK Baník Prievidza


Pozn.: v zátvorkách je nasadenie, "N" označuje nováčika, hviezdička je pri dvojici, z ktorej postupujúci bude mať v semifinále výhodu domáceho prostredia.

Semifinále a zápasy v skupine o 5. - 8. miesto sa uskutočnia 1. mája a finále (na pôde tímu z dolnej polovice "pavúka") ďalšie stretnutia o konečné umiestnenie 3. mája.


Konečné poradie v roku 2007:

MUŽI: 1. TJ Slávia Právnik Bratislava, 2. TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava, 3. TK Slávia Agrofert STU Bratislava, 4. TK AŠK Inter Slovnaft Bratislava, 5. TK Tatran Prešov, 6. TK Ratufa Levice, 7. TKM Tlmače, 8. VŠK Ekonóm Bratislava


ŽENY: 1. TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava, 2. TK Kúpele Piešťany, 3. TC SPU AX - V Nitra, 4. TK Slávia Agrofert STU Bratislava, 5. STŠ Michalovce, 6. TJ Slávia Právnik Bratislava, 7. TK Baník Prievidza, 8. ŠK TCTT & SAKI Trenčianske Teplice

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.