Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V extralige čaká volejbalistov v stredu šláger Prešov – Nitra

Prešovskí fanúšikovia sa môžu tešiť na reprízu finále. (Autor: frk)
Ján Jacoš|Publikované 18. okt 2016 o 00:00

VK Mirad PU si pred reprízou finále spravil chuť v Starej Ľubovni.

PREŠOV. Počas víkendu sa začala extraliga volejbalistov 2016/2017.

Prešovčania mali pre povinnosti Nitry v MEVZA Cupe v sobotu voľno, v nedeľu v Starej Ľubovni vyhrali 3:0.

Zverencov trénera Jaroslava Vlka čaká v tomto týždni pestrý program. V stredajšej dohrávke prvého kola súťaže sa v hale Prešovskej univerzity od 18. h stretnú s obhajcom majstrovského titulu Nitrou, v sobotu (17. h) privítajú Svidník a v nedeľu sa predstavia v Trenčíne.

Po majstrovskej sezóne sa Nitrania posilnili.

V rámci spolupráce s VKP Bratislava prišli pod Zobor Hollý, Horník, Rehák, z Myjavy Piovarči a Poliaka Szareka vystriedal Slovinec Grut.

Tréner Marek Kardoš môže už rátať aj so skúseným reprezentantom Benczom, ktorý v jari nehral pre operáciu ramena. 

„Kvalitatívna latka je nastavená vysoko. V každom prípade by sme chceli znovu zabojovať o extraligový titul,“ zdôraznil Kardoš.

„Naše družstvo je už viac rokov skonsolidované, chlapci tvoria výbornú partiu, v tíme sú výrazné hráčske osobnosti,“ poznamenal tréner prešovských extraligistov Jaroslav Vlk.

„Z toho chceme ťažiť. Majster z Nitry posilnil svoje družstvo reprezentantmi Slovenska, čím jeho sila vzrástla. Pre náš tím je to výzva, ešte viac ho to zomkne a ponúkne divákom kvalitný volejbal. My sme sa s Nitrou stretli na turnajoch, dvakrát sme vyhrali. Nehral ešte univerzál Bencz, ktorý môže byť rozdielovým hráčom. Naše družstvo je však i mentálne silné, zohraté a odhodlané konkurovať posilnenej Nitre. Čaká nás ťažký, náročný duel. V domácom prostredí budeme bojovať o víťazstvo. Rozhodovať bude i momentálna forma na začiatku sezóny.“

Prešovčania aj na záverečnom turnaji v rámci prípravy na nový ročník extraligy Mirad Cup potvrdili, že sa dokážu vyrovnať aj s nepriaznivým vývojom zápasov, zvládnuť kľúčové situácie. 

Súvisiace články