Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

V exhibícii talentov aj Slovák Sersen

Sportnet|20. jan 2004 o 00:00

Vedenie Canadian Hockey League (CHL), združujúcej juniorské ligy v Kanade, v spolupráci s NHL pripravilo exhibičné stretnutie hokejových nádejí - CHL/NHL Top Prospects Game. Zápas odohrajú zajtra v kanadskom mestečku London. O zložení mužstiev rozhodli .

Vedenie Canadian Hockey League (CHL), združujúcej juniorské ligy v Kanade, v spolupráci s NHL pripravilo exhibičné stretnutie hokejových nádejí - CHL/NHL Top Prospects Game. Zápas odohrajú zajtra v kanadskom mestečku London. O zložení mužstiev rozhodli generálni manažéri všetkých klubov NHL.

V zápase sa predstaví 40 talentovaných hráčov z kanadských juniorských súťaží. Cieľom zápasu je prezentovať mladých hokejistov, ktorí budú vo vstupnom drafte 26. a 27. júna v Raleighu (Carolina) vybraní v prvých kolách. V juniorskej obdobe slávnejšej All star game NHL sa predstaví aj Slovák Michal Sersen.

Osemnásťročný obranca hral v minulej sezóne v juniorke Slovana a na majstrovstvách sveta do 18 rokov získal striebornú medailu. V minuloročnom drafte zahraničných hráčov do juniorských líg CHL sa stal celkovou jednotkou. Vybralo si ho mužstvo Rimouski Oceanic (QMJHL). Juniroský draft (CHL) je však od vstupu do NHL nezávislý a v profilige si môže Sersena vybrať ktorýkoľvek tím. V tejto sezóne odohral Sersen 32 zápasov, dosiahol 5 gólov a 12 asistencií. V hodnotení +/- patrí medzi najlepších hráčov súťaže, keď získal 19 plusiek.

Myšlienka usporiadať exhibícu nádejných hokejistov má už päť rokov a veľmi sa osvedčila. Umožňuje skautom a generálnym manažérom NHL sledovať budúce hviezdy v priamej konfrontácii. Očakáva sa, že na zápas sa príde pozrieť viac skautov a hokejových odborníkov ako fanúšikov. V minulých ročníkoch v juniorskej exhibícii vystúpili - Chris Phillips (1996), Joe Thornton (1997), Vincent Lecavalier (1998), Rick Nash (2002) a Marc-Andre Fleury (2003). Všetci sa neskôr stali jednotkami vstupného draftu NHL.

(sb)

Súvisiace články