Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

V exhibíciách vyzbierali 190-tisíc dolárov

Sportnet|18. sep 2001 o 07:07

COLUMBUS - Počas víkendu sa hralo niekoľko exhibičných hokejových stretnutí klubov NHL, ktorých výťažok išiel na konto Červeného kríža a obetí teroristických útokov v USA. V Columbuse sledovalo 4-tisíc divákov súboj dvoch výberov zložených z hráčov ...

COLUMBUS - Počas víkendu sa hralo niekoľko exhibičných hokejových stretnutí klubov NHL, ktorých výťažok išiel na konto Červeného kríža a obetí teroristických útokov v USA. V Columbuse sledovalo 4-tisíc divákov súboj dvoch výberov zložených z hráčov Blue Jackets. Modrý tím zdolal v exhibícii biely 5:2. Výťažok zo stretnutia bol 35-tisíc dolárov. „Tento týždeň bol pre nás všetkých veľmi náročný. Touto cestou sme si chceli pripomenúť obete tragédie a ich rodinám zmierniť bolesť,“ povedal prezident a generálny manažér Columbusu Doug MacLean.

Až 130-tisíc dolárov putovalo na konto Červeného kríža z exhibičného zápasu vo Vancouvri. Do hľadiska v západokanadskom meste prišlo 13 094 divákov. Zbierku usporiadali aj hráči Canucks, ktorí vyzbierali 3170 amerických dolárov. Strieborný tím zdolal modrý 8:2. „Je to neskutočné. Je vynikajúce sledovať, ako ľudia vyjadrujú solidaritu a pomáhajú si. Suma, ktorú sme vyzbierali, je vysoká, ale neprekvapila ma. Vedel som, že máme skvelých fanúšikov,“ povedal generálny manažér Brian Burke.

V Calgary sa stretol biely a čierny tím (3:1) a vyzbieralo sa 25-tisíc dolárov. (sita)

Súvisiace články