Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V elitnej desiatke päť hráčok Delty I.C.P.

Sportnet|Publikované 29. dec 2003 o 23:00

Košice - Ako tradične, aj tento rok sa uskutočnila anketa Slovenskej basketbalovej asociácie o najlepších basketbalistov Slovenska. Za kalendárny rok

2003 toto ocenenie získali u mužov Štefan Svitek mladší z nemeckého Karlsruhe a u žien niekdajšia hráčka Košíc Zuzana Žirková pôsobiaca momentálne v Gambrinuse Brno.

Na tretej priečke medzi ženami skončila odchovankyňa košickej Cassovie Daniela Číkošová, ktorá háji dres Ružomberku. Za pozornosť však stojí, že v prvej desiatke sa objavilo hneď päť hráčok Delty I.C.P. Košice! Štvrtú priečku obsadila krídelníčka žlto-modrých Ivana Jalčová. Oproti minulému roku si 20-ročná basketbalistka polepšila o tri priečky. "Toto umiesnenie ma môže jedine potešiť, veď vlani som bola siedma a ešte predtým piata," okomentovala pre náš denník I. Jalčová výsledok ankety zachrípnutým hlasom, keďže momentálne si na ňu 'sadla' viróza. "Pravdupovediac, som prekvapená, že som sa dostala do prvej štvorky, pretože som sa pre zranenie nezúčastnila majstrovstiev Európy, hrala som iba za klub. Škoda, že som na šampionáte nebola, ale nič sa nedeje, už je to za nami. Pred nami je ďalší rok, možno v ňom poskočím v tejto ankete ešte o nejaké miesto vyššie."

Na piatej pozícii sa umiestnila rozohrávačka Delty Slávka Frniaková. Hneď za Frniakovou skončila šiesta Andrea Kuklová, ôsma bola kapitánka delťáčok Zuzana Škvareková a deviata ďalšia skúsená pivotka Renáta Hiráková.

Košice ako jedna z bášt slovenského basketbalu bodovali aj v kategórii Najúspešnejší tréner žien 2003, kde za víťaznou Natáliou Hejkovou obsadil druhé miesto súčasný lodivod Delty I.C.P. Vladimír Karnay.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.