Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

V dvojhre sme skončili: lúčilo sa aj duo Hantuchová, Hrbatý

Sportnet|18. aug 2004 o 00:00

Včerajšie dopoludnie na tenisových kurtoch hlavného olympijského komplexu bolo smutné pre duo H i pre celý slovenský tenis. Takmer súčasne skončili svoje účinkovanie v dvojhrách Dominik Hrbatý i Daniela Hantuchová v druhom kole. Zo siedmich tenistov ...

Včerajšie dopoludnie na tenisových kurtoch hlavného olympijského komplexu bolo smutné pre duo H i pre celý slovenský tenis. Takmer súčasne skončili svoje účinkovanie v dvojhrách Dominik Hrbatý i Daniela Hantuchová v druhom kole. Zo siedmich tenistov nám v Aténach nezostal v dvojhre ani jeden.

Hrbatý začal proti agresívne podávajúcemu Američanovi Taylorovi Dentovi dobre, viedol 2:0, súper hru vyrovnal a náš tenista dostal ťažký psychický úder v tajbrejku. Napriek tomu, že v ňom viedol 4:1, všetky ďalšie fiftíny stratil a nakoniec prehral zápas 6:7, 3:6.

"Som sklamaný ako po každom prehratom zápase. Veľmi som chcel vyhrať. Ale život ide ďalej, čakajú ma ešte ďalšie turnaje, musím sa na ne pripraviť a hrať dobre. V Aténach som mal kvalitnejšiu formu ako pred štyrmi rokmi v Sydney. Olympijský turnaj sa hral na rôznych povrchoch a v iných podmienkach, ale v Aténach som mal zo svojej hry lepší pocit."

Daniela Hantuchová nestačila na desiatu nasadenú Švajčiarku Patty Schnyderovú a prehrala po trojsetovom súboji 6:3, 1:6, 4:6. "V prvom sete mi všetko vychádzalo podľa predstáv. V druhom som nezachytila úvod a v treťom to bolo veľmi tesné. Za stavu 4:3 som mala loptu na 5:3. Škoda, lebo som mohla podávať na víťazstvo. V poslednom geme som potom urobila zbytočné chyby. Bojovala som však, nechcela som z tohto turnaja len tak odísť," povedala sklamaná Daniela a dodala: "Škoda, mala som v Aténach oveľa vyššie ambície. Mrzí ma to."

Hantuchová prehrala so Schnyderovou už tretí zápas v rade: "Neviem, prečo mi to robí, veď sme kamarátky. Vždy, keď hrá proti mne, vypne sa k maximálnemu výkonu," povedala už uvoľnenejším tónom Hantuchová, ktorá včera popoludní nastúpila proti Schnyderovej znovu po boku Husárovej v štvorhre.

"Po olympiáde odcestujem do USA, kde som prihlásená na turnaji v New Havene, a potom ma čaká záverečný grandslamový turnaj roka US Open," načrtla svoj program po olympiáde Hantuchová.

Súvisiace články