Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V dvanástom kole doma naplno bodovali len Hnilčík a Teplička

Sportnet|Publikované 27. okt 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Dvanástym dielom pokračoval futbalový seriál najvyššej oblastnej futbalovej súťaže. Mimoriadne sa v tomto kole darilo hosťom, ktorí

zo siedmich stretnutí vyhrali štyri. Najväčšie víťazstvo 5:0 zaznamenali Folkmarčania v Odoríne. Kluknava najtesnejším skóre brala tri body z Jakloviec a Jamníčania víťazstvom nad Pašekom Gelnica dokonale odčinili prehru z minulého kola. Gólu sa nedočkali uzimení diváci v stretnutí Hrabušice Letanovce.

ODORÍN V. FOLKMAR 0:5 (0:3)

Domáci nemali svoj deň a brankári (Odorínčania striedali aj brankára) mužstvo nepodržali. Hostia išli ľahko Cmorom do vedenia. Na 2:0 zvýšil z trestného kopu Andrejco a na polčasových 3:0 upravil opäť Cmor. V druhom polčase sa Odorínčania snažili, ale góly padali do ich siete. Na 4:0 upravil Budinský a gólovú bodku dal strelecky disponovaný Cmor. Pre domácich je prehra rozdielom piatich gólov veľmi krutá. Pred 150 divákmi rozhodoval R. Rusnák. ODORÍN: Strela M. Majko, J. Kováč, Ľ. Majko E. Kováč, Čuchran, Zemba, Fabian, Kavulič Sedlačko, Lipták, striedali: Petruk, Maľak, Farkašovský. V. FOLKMAR: Petkač Tomaško, Jakubov, Štecák Cmor, Gal, Andrejco, Rigda, Serbin Polaček, Budinský, striedali: Sedlák, Matejov, Petrík.

JAKLOVCE KLUKNAVA 0:1 (0:0)

Prvý polčas bol v Jaklovciach vyrovnaný s miernou prevahou domácich. Po prestávke boli jednoznačne lepší Jaklovčania, vytvorili si tlak a gólové príležitostí (trikrát pomohli brankárovi Kluknavy žrde). V 86. minúte z jediného útoku hostí v druhom polčase Nehyla rozhodol o osude stretnutia. Pred 200 divákmi rozhodoval Pekár. JAKLOVCE: Budinský Fabrici, Kandrik, Jakubišin Lauf, Bikár, Hajduk, Kovalčík, Papcun Švarc, Ondáš, striedal: Lacko. KLUKNAVA: Ďorko Podracký, Voda, Nehyla Mastiš, Čarnoky, Šmida, Pribičko, Marián Belej Marek Belej, Jánošík, striedali: Medvec, Petrov.

TEPLIČKA OLCNAVA 1:0 (1:0)

Prvých pätnásť minút patrilo Olcnavčanom. Domáci sa postupne prebrali a do polčasu boli lepším mužstvom. V útoku vynikal útočný tandem Marcinčák & Lesnický. V 39. minúte zaznamenal jediný a rozhodujúci gól Marcinčák. V druhom polčase opäť začali hostia náporom, Teplička postupne hru vyrovnala, ale druhá polovica bola v réžii hostí, ktorým sa však vyrovnať nepodarilo. Pred 300 divákmi rozhodoval Šimko. TEPLIČKA: Dulaj Timko, Uhrinovský, Hudran Dutko, Hamrák, Melega, Varkonda, D. Hasaj Lesnický, Marcinčák, striedal: Koňak. OLCNAVA: Ferenčuha Fifík, Petrov, Pavlík Sakmár, P. Gardošík, J. Gardošík, O. Gardošík, Pastucha Vodhanel, Samoľ, striedal: Kaščák.

HRABUŠICE LETANOVCE 0:0

Prvý polčas derby stretnutia bol vyrovnaný. Najväčšiu príležitosť mal Šarišský, ale Drabiščák bol oporou hostí. V druhej časti hry sa domáci výrazne zlepšili. V 55. minúte Viboh mieril do tyče, v 90. minúte Tkáč mieril do žrde. V poslednej dvadsaťminútovke mali Hrabušice drvivý tlak, ale bez gólového efektu. Hostia nemali gólovú príležitosť. Pred 120 divákmi s prehľadom rozhodoval Slamený. HRABUŠICE: Jendral Kačír, Tkáč, Školník Bartoš, Lipčák, Oravec, Kostík, Kacvinský Šarišský, Viboh, striedali: Fogel, Novysedlák. LETANOVCE: Drabiščák Longa, Lesňák, Kubičár Zahornadský, Šoltís, Gurecký, Pecha, Mika Biskup, Toporcer, striedali: Olejník, Sedlák.

SP. HRUŠOV MARGECANY 3:4 (0:2)

V Spišskom Hrušove videlo 150 divákov dramatický futbal. Domáci povzbudení minulotýždňovým víťazstvom v Jamníku v prvom polčase sklamali. Najprv v 37. minúte M. Petrík otvoril skóre zápasu a o päť minút ten istý hráč zvýšil na 2:0. Výborný futbal bol v druhom polčase. V 54. minúte hlavou znížil B. Kunzo na rozdiel jedného gólu. Hostia však s veľkým prispením domácej obrany opäť mali dvojgólový náskok. Na 3:1 zvyšoval M. Hrubý po ideálnej prihrávke domáceho obrancu. Hrušovčania sa však nevzdávali a Vaškeba najprv nastrelil žrď, ale v 70. minúte zaskočil Grabana. Tri minúty pred koncom sa radovali hostia po štvrtýkrát. Autorom gólu bol S. Sokolský ml. Po tomto góle začali domáci fanúšikovia odchádzať zo štadióna, ale vrátil ich naspäť tretím gólom Peták, keď predtým nastrelili Hrušovčania žrď. Domáci hráči ešte dlho po stretnutí sedeli na lavičke a s hlavou plnú smútku premýšľali nad prehratým zápasom po hrubých chybách v obrane. SP. HRUŠOV: Tatarko Šesták, Bráz, Spišák Samoľ, Saluga, Hrobák, Salaj, Kunzo Slamený, Peták, striedali: Švač, Vaškeba, Butvin. MARGECANY: Graban Macko, J. Sokolský, Ringoš Očvár, Hrubý, Kandra, Keruľ, Petrík Sokolský ml., Vargoško, striedal: Lorinc.

Správa agentúry JPP: Za predvedený výkon si rozhodcovská trojica Lauf, Saxa, Smotrila zaslúži veľkú pochvalu. Perfektnú prácu odviedli asistenti rozhodcu Saxa a Smotrila.

HNILČÍK BYSTRANY 4:2 (2:1)

Začiatok bol obojstranne opatrný. Hralo sa väčšinou v strede ihriska. V 37. minúte otvoril skóre Macko, ale vzápätí peknou strelou Martin Pavol vyrovnal. Hneď z protiútoku po rohovom kope upravil Regec na polčasových 2:1. Po prestávke začali futbalisti Hnilčíka náporom a svoju prevahu korunovali dvoma gólmi v 62. minúte Jakubov 3:1 a v 70. minúte Macko 4:1. V závere mali viac z hry Bystrianci a ich najlepší strelec Ján Suchý uzavrel gólový účet. Slušné stretnutie pred 70 divákmi rozhodoval Šofranko. HNILČÍK: P. Novotta Hlucháň, Kubus, M. Novotta Loja, Regec, Fabian, Repaský, Vido Macko, Jakubov. BYSTRANY: Pavol Hamrák, J. Pavol, Jochman Chlebovec, Pavlík, Ogurčák, Ján Suchý, Jozef Suchý Martin Pavol, Suržin.

PAŠEK GELNICA JAMNÍK 1:2 (0:2)

Domáci výsledok a podrobnejšie informácie o stretnutí nenahlásili.