Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Düsseldorfe začnú v nedeľu Nemci proti Belgičanom

SITA|Publikované 18. máj 2007 o 15:52

DÜSSELDORF 18. mája (SITA) - V nedeľu sa v Düsseldorfe súbojom domáceho Nemecka s Belgickom (pôjde o odvetu aprílového štvrťfinále Davisovho pohára, Nemci vyhrali 3:2) začína jubilejný 30. ročník Svetového ...

DÜSSELDORF 18. mája (SITA) - V nedeľu sa v Düsseldorfe súbojom domáceho Nemecka s Belgickom (pôjde o odvetu aprílového štvrťfinále Davisovho pohára, Nemci vyhrali 3:2) začína jubilejný 30. ročník Svetového pohára tenisových reprezentačných tímov ARAG ATP World Team Cup. Podujatie s dotáciou 1,5 mil. eur je považované aj za neoficiálny svetový šampionát družstiev na antuke a je zároveň generálkou na druhý grandslamový turnaj sezóny na dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži.

V düsseldorfskom Rochusclube sa v dňoch 20. - 26. mája prezentuje osem tímov, ktoré organizátori tradične rozdelili do dvoch skupín. V Modrej skupine sa okrem domácich Nemcov predstavia Belgičania, Česi a Španieli. Červenú skupinu tvorí kvarteto Argentína, Čile, Švédsko a USA. V metropole Severného Porýnia-Vestfálska zo silných svetových tímov chýbajú obhajcovia minuloročného víťazstva Chorváti ako aj aktuálni držitelia Davisovho pohára Rusi.

V Düsseldorfe budú tradične silní Čiľania s dvojicou olympijských víťazov Fernandom Gonzálezom a Nicolasom Massúom. Španielov budú reprezentovať nemenej renomovaní antukári David Ferrer a Nicolas Almagro. Vyrovnanú zostavu bude mať Argentína na čele s Juanom Ignaciom Chelom. Medzi favoritov mali pôvodne patriť aj českí tenisti. Na poslednú chvíľu však stornoval svoju účasť Radek Štěpánek s odôvodnením, že si potrebuje pred Roland Garros oddýchnuť, a tak zostala v tíme kapitána Jaroslava Navrátila len jedna hviezda - jeho zverenec Tomáš Berdych. V domácom tíme pri absencii dlhodobo zraneného Nicolasa Kiefera visí otáznik aj nad účasťou Tommyho Haasa, ktorý minulý týždeň na turnaji ATP Masters Series v Ríme odstúpil pre problémy s ramenom.

V skupinách sa bude hrať systémom každý s každým. Víťazi sa stretnú vo finále. Jeden duel obsahuje dve dvojhry a štvorhru. Na všetkých edíciách SP družstiev sa okrem hostiteľov zúčastnili len Spojené štáty, ktoré sú so štyrmi trofejami spolu s domácimi a Španielskom historicky najúspešnejším štátom. Na listine víťazov nechýba ani Slovensko. V roku 2000 zvíťazil tím kapitána Miloslava Mečířa v zložení Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Ján Krošlák.


Zloženie skupín v 30. ročníku SP družstiev v Düsseldorfe:


Modrá skupina:

1. Česká republika

2. Nemecko

3. Španielsko

4. Belgicko


Červená skupina:

1. USA

2. Argentína

3. Čile

4. Švédsko


Nedeľňajší program v Rochusclube (začiatok o 12.00 h):

Modrá skupina: Nemecko (Tommy Haas, Philipp Kohlschreiber) - Belgicko (Olivier Rochus, Kristof Vliegen)


Posledných desať víťazov z Düsseldorfu:

2006 Chorvátsko

2005 Nemecko

2004 Čile

2003 Čile

2002 Argentína

2001 Austrália

2000 Slovensko

1999 Austrália

1998 Nemecko

1997 Španielsko


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.