Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V Durbane štartuje SP v 25 m bazéne aj s Moravcovou

Sportnet|Publikované 18. nov 2004 o 00:00

Juhoafrický Durban odštartuje od zajtra do nedele nový ročník osemdielneho seriálu Svetového pohára (SP) v krátkom bazéne aj s účasťou slovenskej

plaveckej jednotky Martiny Moravcovej. Obhajkyňa celkového prvenstva z minulého ročníka za čas 56,90 na 100 m motýlik zo štvrtého podujatia SP vo švédskom Štokholme (1007 bodov podľa tabuľkových prepočtoch FINA) sa aj v novej sezóne pokúsi zabojovať o niektorú z lukratívnych finančných prémií náležiacich elitným svetovým plavcom na medailových pozíciách v SP.

Moravcovú čaká v najbližšom období nahustený program. Po víkendovom predstavení v Brne, kde trikrát zvíťazila a päťkrát utvorila rekord mítingu, ju čakal presun do JAR. V africko-ázijsko-oceánskej zóne SP po Durbane následne absolvuje tretie podujatie seriálu v juhokórejskom Tedžone (2.-3. decembra) a v rýchlom slede bude štartovať aj na kontinentálnom šampionáte v krátkom bazéne vo Viedni (9.-12. december). Svetový pohár vyvrcholí finálovým mítingom v brazílskom Belo Horizonte (18.-20. februára), jeho víťaz musí podľa platných pravidiel štartovať minimálne na jednom podujatí SP v každej geografickej zóne. Víťazi SP v mužskej i ženskej kategórii zinkasujú cieľovú prémiu vo výške 50 000 dolárov. Plavci, ktorí obsadia v celkovom hodnotení SP druhú priečku, si polepšia o 30 000 dolárov, za tretie miesto je vypísaná prémia 20 000 dolárov. Za každé jedno finálové víťazstvo v jednotlivých disciplínach je vypísaná prémia 1500 dolárov, za 2. miesto 1000 a za tretiu priečku 500 dolárov.

Súvisiace články